0
Opublikowano 9 września 2018 w Portal komputerowy » Wiadomości » Sprzęt » Aparat jak ludzkie oko – poznaj flagowy model Samsung
 
 

Aparat jak ludzkie oko – poznaj flagowy model Samsung


Mobilna fotografia w ostatnich latach niesamowicie się rozwinęła, sprawiając, iż coraz częściej odchodzimy od tradycyjnych aparatów fotograficznych, wybierając opcje jakie dostarczają nam nowoczesne smartfony. Producenci wielofunkcyjnych urządzeń elektronicznych każdego roku zaskakują nas kolejnym niesamowitymi możliwościami aparatów wbudowanych w telefony, co pozwala na wykonywanie coraz bardziej niesamowitych fotografii. Czy wobec tego, można coś jeszcze ulepszyć?

Odpowiedź na powyższe pytanie znajdziemy sięgając po flagowy model koreańskiego producenta, Samsung Galaxy Note 9. Dane techniczne urządzenia są jeszcze lepszą wersją poprzedniego modelu, stawiając smartfon wśród najlepszych objawień rynku w 2018 roku. Jednak tym, co zasługuje na szczególną uwagę są możliwości, jakie otwierają się przed wszystkimi miłośnikami amatorskiej fotografii.

Dwa obiektywy oraz inteligentne narzędzie

Smartfon wyposażony został w aż dwa aparaty znajdujące się na tylnej obudowie, każdy o rozdzielczości 12 MP i zoomem optycznym x2. Otwiera to przed użytkownikiem nieskończone możliwości, gdyż obsługujący telefon nie musi martwić się o jakość zdjęcia, nawet podczas lekkiego poruszenia urządzenia – wszystko to za sprawą podwójnej optycznej stabilizacji obrazu (OIS). Dodatkowo, producent zadbał o to, żeby teleobiektyw i obiektyw szerokokątny współpracowały ze sobą, dając możliwość wykonania całkowitego, pełnego ujęcia nawet przy włączonym zbliżeniu.

Sam aparat jest niezwykle inteligentnym narzędziem, które w rękach użytkownika potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Wyposażony w podwójną osłonę obiektyw, podobnie jak ludzkie oko, sam dostosowuje się do otoczenia oraz światła, samodzielnie wybierając pomiędzy dostępnymi trybami. Dzięki temu, kiedy robimy zdjęcia nocą, obiektyw otwiera się w trybie F1.5, dostarczając jeszcze więcej światła i dając nam możliwość zrobienia wyraźnego zdjęcia. Decydując się na ujęcia w dzień, urządzenie samoczynnie przełączy się na tryb F2.4, który w inteligentny sposób wyostrzy każde zdjęcie.

Jeśli o inteligencji mowa, warto wspomnieć o funkcji optymalizatora scenerii, która dostępna jest podczas korzystania z aparatu zamontowanego na tylnej obudowie. Użytkownik już za pierwszym razem jest w stanie wykonać perfekcyjne ujęcie, wybierając spośród dostępnych trybów (jest ich dwadzieścia), a smartfon samodzielnie optymalizuje nasze zdjęcie pod kątem tego, co akurat uwieczniliśmy. Wszystko to sprawia, że wraz z Samsung Galaxy Note 9 otrzymujemy do dyspozycji potężne i inteligentne narzędzie do tworzenia niezapomnianych zdjęć, którymi chętnie będziemy chwalić się przed znajomymi.

Chcąc jeszcze bardziej przekonać się do samego zakupu, warto zerknąć na stronę producenta Samsung Galaxy Note 9. Dane techniczne zawierają takie informacje jak 128 gigabajtów pamięci wewnętrznej, z możliwością rozbudowania za pomocą kart microSD aż do 512 GB, co sprawia, iż nie musimy obawiać się, że w pewnym momencie zabraknie miejsca na wykonane zdjęcia.

Spis treści: Aparat jak ludzkie oko – poznaj flagowy model Samsung

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.