0
Opublikowano 31 października 2020 w Portal komputerowy » Wiadomości » Sprzęt » Ranking tabletów – co kupić
 
 

Ranking tabletów – co kupićWzrost sprzedaży tabletów jest silnie widoczny w ciągu kilku ostatnich lat. Tablety stały się powszechne, ponieważ pozwalają wykonywać wiele codziennych czynności, w obecnej dobie możemy mówić nawet o konieczności posiadania takiego urządzenia. Sprawa ma więc pilny wymiar praktyczny, dlatego postaramy się wyczerpująco odpowiedzieć na pytanie: jaki tablet mam sobie kupić?

Jakie tablety zostały wyróżnione w roku 2020

Przyjrzeliśmy się wielu rankingom tabletów wyprodukowanych i obecnych na rynku tych urządzeń w roku 2020. Możemy więc pokusić się o rodzaj synoptycznego spojrzenia, zebrać informacje, wytypować tablety, które najczęściej pojawiały się w renomowanych rankingach. Chcemy przyjrzeć się bliżej najlepszym tabletom roku.

Trzeba przyznać, że w tym roku rozwój tabletów i technologii związanych z tymi urządzeniami był szybszy niż np. rozwój w dziedzinie laptopów i smartfonów. Ten stan rzeczy został wymuszony nawet na największych graczach na rynku poprzez stały wzrost znaczenia tabletów w skali globalnej. Reakcje najlepszych producentów na zapotrzebowanie można określić jednym wyrażeniem: zwiększamy tempo innowacji. Dlatego w roku 2020 byliśmy świadkami pojawienia się tak wielu wspaniałych modeli tabletów w sklepach.

Tablety, które warto polecić

Na pytanie: jaki tablet mam sobie kupić? – odpowiemy w dwójnasób. Pokażemy absolutną czołówkę technologiczną, ale wskażemy też bardzo dobre tablety dla użytkowników z mniejszym budżetem.

Tablety profesjonalne

Zacznijmy od tegorocznego modelu Apple iPad mini. Apple zdołał utworzyć – zdaniem większości użytkowników – najwygodniejszy, najbardziej estetyczny i najwydajniejszy system operacyjny dla swoich iPad’ów. Jednocześnie Apple w swoich materiałach konsekwentnie promuje nazwę “iPad”, nie wspomina o “tabletach”. Aż tak bardzo wyraźnie Apple chce zaznaczyć odmienność swoich urządzeń od “zwykłych tabletów”. Są ku temu powody. Najlepsze podzespoły, najbardziej wśród systemów operacyjnych zaawansowana AI, bodajże największe możliwości personalizacji i autorskie oprogramowanie – o iPad’ach trzeba wiedzieć, gdyż te urządzenia nadal wyznaczają wysokość poprzeczki.

A gdy poprzeczka jest zawieszona wysoko, to trzeba wspomnieć też o wspaniałej drodze Huawei do osiągnięcia poziomu mistrzowskiego w budowaniu tabletów. Dotyczy to wielu modeli prezentowanych w 2020 roku przez tę firmę. Na przykład Huawei MediaPad T5 10 regularnie osiągał najlepsze pozycje w rocznych zestawieniach profesjonalnych tabletów. Wiele miejsca na szybkim dysku, przyspieszony internet, świetna komunikacja bezprzewodowa z innymi urządzeniami, czy też bardzo wydajny procesor, żywotna bateria i znakomity wyświetlacz – to tylko niektóre z zalet tego tabletu z górnej półki.

Dobre tablety na każdą kieszeń

A jeśli do odpowiedzi na pytanie: jaki tablet mam sobie kupić? wchodzi również zwykła sprawa ograniczonego budżetu? Tak naprawdę jest wiele modeli tańszych tabletów, które trzymają wysoki poziom, np. Cavion Base 7. Firma Cavion “przebija się” na rynku, więc oferuje tablety w niezwykle atrakcyjnych cenach, ale w strategii tego producenta już teraz zaznacza się dbałość o jakość. Parametry techniczne należy określić jako wystarczające. Wykonanie i oprogramowanie jest dobre. Tablet pozwala pomieścić dużą ilość danych.

Okazją cenową jest też bardzo przyzwoity Lenovo E7. Działanie na zasilaniu bateryjnym jest bardzo długie. Ekran należy ocenić jako lepszy niż większość innych dla tego przedziału cenowego tabletów. Wspomaganie przez Android Go pomaga uporać się z wieloma problemami i oferuje nowe możliwości. Urządzenie jest bardzo poręczne i wygodne, nawet dziecko z łatwością utrzyma je w rękach. Tablet wyróżnia się świetnym stosunkiem jakości do ceny.

Jaki tablet mam sobie kupić?

Pytanie nadal pozostaje otwarte, gdyż na rynku nieustannie pojawiają się nowe modele tabletów. Podaliśmy przykłady tabletów “z górnej półki”, ale zaprezentowaliśmy również dobre urządzenia dostępne na każdą kieszeń. W ten sposób dostarczyliśmy rozwiązania wzorcowe dla różnych grup użytkowników tabletów.

Spis treści: Ranking tabletów – co kupić

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.