2
Opublikowano 17 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows 7 » Administracja » Instalacja Windows 7 z pendrive USB
 
 

Instalacja Windows 7 z pendrive USB


Jeszcze nigdy instalacja Windows 7 z USB nie była tak łatwa. Tym razem przedstawię programy, dzięki którym z obrazu płyty instalacyjnej systemu Windows 7 wykonamy za pomocą kilku kliknięć myszki bootowalny  pendrive USB Windows. Za przygotowanie pena do obsługi Windows 7 i skopiowanie plików instalacyjnych posłuży nam: Windows 7 USB DVD Download Tool . Po zainstalowaniu programu wyświetli nam się kreator instalacji systemu Windows na pendrive/USB.

Instalacja Windows 7 z pendrive, pendrive boot, bootowanie z pendrive, instalacja z pendrive

Windows 7 USB DVD Download Tool prosty kreator pendrive bootowalnego

W pierwszym kroku podajemy ścieżkę do pliku ISO, w którym jest system Windows, a następnie wybieramy czy program ma utworzyć bootowalny pendrive czy może wypalić płytę DVD z systemem. Następnie pokazuje napędy na których możemy skopiować Windows i po wybraniu odpowiedniej lokalizacji z pendrivem, wyświetli nam komunikat z prośbą o sformatowanie urządzenia. Po wykonaniu tej czynności automatycznie skopiuje pliki instalatora.

Należy pamiętać, że Windows 7 wymaga pendrive o wielkości co najmniej 4 Gigabajty. Windows 7 USB DVD Download Tool spokojnie uruchomimy z poziomu Windows XP czy Visty (choć w przypadku Windows Vista, Microsoft umożliwia aktualizację do Windows 7 bez potrzeby bootowania z urządzeń przenośnych). Wadą programu jest konieczność posiadania .NET Framework v2 i Image
Mastering API v2
, jeśli uruchamiamy aplikację w środowisku Windows XP.

Jeśli nie chcemy się bawić w instalację dodatkowego oprogramowania do Windows polecam ściągnąć: Ultra ISO. Uruchamiamy aplikację i z menu Plik wybieramy Otwórz, a następnie lokalizację pliku ISO z systemem Windows 7, potem z menu Bootowalna wybieramy Zapisz obraz dysku. W oknie programu pojawi się menu wyboru dysku i typ na jaki ma być sformatowany (USB HDD+), po czym klikamy Zapisz i program stworzy nam bootowalny obraz Windows 7 na USB pendrive.

instalacja Windows 7 z USB, instalacja Windows pendrive

Jak uruchomić instalator Windows 7 na pendrive?

Podczas uruchamiania komputera wejdźmy do BIOSu (klawisz DEL lub F2) i tam w menu Advance Peripheries -> Boot  priority first i z listy wybieramy USB-HDD. Czasem to nie wystarcza i trzeba w menu Boot List wybrać klawiszem + , który z
dysków na komputerze ma być uruchamiany w pierwszej kolejności (oczywiście pendrive musi być włożony do złącza USB). Jeśli z jakichś przyczyn nasz pendrive z Windows 7 nie będzie chciał się bootować to spróbujmy kliknąć F12 podczas uruchamiania komputera i w programie Boot Manager wybrać USB-FDD, USB-ZIP lub USB-HDD. 90% problemów z bootowaniem wynika z błędnych ustawień w BIOSie a nie samego problemu z nośnikiem.

Spis treści: Instalacja Windows 7 z pendrive USB

Słowa kluczowe: jak sformatowac komputer z pendriva, jak sformatowac komputer z pendrive

Click to rate this post!
[Total: 44 Average: 2.6]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.