4
Opublikowano 13 marca 2012 w Portal komputerowy » Oprogramowanie » Internet » Klasyfikator treści w Internet Explorer
 
 

Klasyfikator treści w Internet Explorer


Dzięki klasyfikatorowi treści wbudowanemu w program Internet Explorer możesz zablokować dostęp do określonych stron WWW. Trudno jest jednak odpowiednio skonfigurować to narzędzie. Jeżeli ustawisz je na przykład tak, aby blokowane były strony pornograficzne to przy wejściu na Onet.pl, czy WP.pl zobaczysz monit z informacją, że strona została zablokowana. Sprawę można rozwiązać jednak, gdy chcesz zezwolić komuś na oglądanie określonych przez nas adresów www. W tym celu musisz wpisać w rejestrze adresy stron do których dostęp zezwalasz. Możesz tez pójść inną drogą i wpisać listę adresów, na które nie zezwalasz np. gdy blokujesz w firmie dostęp do komunikatora GG, sprytni pracownicy mogą w okienku www uruchamiać wersję „internetową” aplikacji.

Aby uruchomić klasyfikator treści przejdź kolejno do: Panel sterowania | Opcje internetowe | Zawartość (zakładka). Teraz przy legendzie Klasyfikator treści kliknij na przycisk Ustawienia.
Zapomniałeś hasła do klasyfikatora treści ?

  1. Uruchom Edytor rejestru.
  2. Przejdź do klucza [Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Ratings].
  3. Teraz usuń z niego wartości: „Hint” (wskazówka do hasła) oraz „Key” (hasło).

Informacje
Konfiguracja klasyfikatora treści programu IE znajduje się w pliku Windows/System/Ratings.pol, jeżeli więc powyższa porada nie przyniosła rezultatu należy usunąć ten plik z dysku.

Spis treści: Klasyfikator treści w Internet Explorer

Słowa kluczowe: klasyfikator treści

Click to rate this post!
[Total: 10 Average: 2.9]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.