0
Opublikowano 12 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Porady » Okna folderów w osobnych procesach
 
 

Okna folderów w osobnych procesach


Czasem zdarza się, ze Explorer przestaje odpowiadać, gdy chcesz zamknąć folder. Pokazuje Ci się wtedy okienko z informacją, że proces nie odpowiada. Aby zamknąć folder musisz kliknąć na Zakończ teraz, co spowoduje, że na ekranie monitora przez kilka sekund nie widać nic oprócz tapety. Po odzyskaniu sprawności wszystkie foldery, które miałeś wcześniej otwarte zostają zamknięte. Możesz jednak włączyć otwieranie okien folderów w osobnych procesach, dzięki czemu unikniesz podobnym sytuacjom. Należy pamiętać, że otwieranie okien w osobnych procesach wymaga większej mocy obliczeniowej komputera. Jeśli twój komputer chodzi wolno możesz zrezygnować z otwierania okien jako nowych proces!

  1. Kliknij dwa razu na ikonę Mój komputer.
  2. Z menu Narzędzia wybierz Opcje folderów.
  3. Przejdź do zakładki Widok.
  4. Na liście ustawień zaawansowanych znajdź i zaznacz „Uruchom okna folderów w osobnych procesach„. Po wykonaniu tej czynności kliknij na przycisk OK.
Opcje folderów, osobne procesy dla folderów, osobne procesy

Ustawienie "uruchomienie folderów w osobnych procesach" w Opcjach folderów, zakładka Widok

Spis treści: Okna folderów w osobnych procesach

Słowa kluczowe: uruchom okna folderów w osobnych procesach

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 4.3]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.