5
Opublikowano 12 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Przyspieszanie » Optymalizacja procesów – programów
 
 

Optymalizacja procesów – programów


Możesz przyspieszyć uruchamianie i pracę poszczególnych procesów wykonując niżej opisaną czynność. Poprawi to strategię optymalizującą użycie procesora dla aplikacji pierwszoplanowych(aktywnych). System Windows będzie wyznaczał procesy pierwszoplanowe oraz drugoplanowe. Dla tych ważniejszych przydzieli większy priorytet, czyli czas jaki program będzie mógł wykorzystać do obliczeń(działań na procesorze).
Jeżeli chcesz korzystać z tej opcji musisz mieć co najmniej 256 MB RAM.

  1. Uruchom Edytor rejestru.
  2. Przejdź do klucza [HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\PriorityControl].
  3. Wartość o nazwie „Win32PrioritySeparation” ustaw na 38 (dziesiętnie).
  4. W tym kluczu znajdziesz także wartość (jeżeli jej nie ma, musisz ją utworzyć) DWORD o nazwie „IRQ8PRiority”, którą ustaw na 1*.
  5. Uruchom ponownie komputer.

Optymalizacja procesów,priorytet dla programów aktualnie używanych,Win32PrioritySeparation,IRQ8Priority

Informacje:
Wersja Home przydziela kwant czasu(czyli ilość czasu przeznaczona na obsługę wątku/zadania przez procesor) o wartości 6 na obsługę wątku przez procesor, gdy wersja Professional przeznacza na to 38 jednostek czasu. Ze względu na użycie kilku rodzajów dopuszczalnej notacji dla wartości Win32PrioritySeparation możesz się spotkać także z takimi ustawieniami 0 ? równą ilość czasu przeznacz na aktywne procesy i te wykonywane w tle. 1 ? więcej czasu przeznacz na aktywne procesy niż wykonywane w tle. 2 ? najwięcej czasu przeznacz na procesy w tle
*) IRQ8Priorty ? wartość najczęściej wykorzystywana przez zegar systemowy (Real Time CMOS). Zwiększenie priorytety dla tego przerwania może zwiększyć wydajność komputera.
Artykuł powstał w oparciu o materiały zamieszczone na stronach: Microsoft TechNet Szeregowanie procesów

Spis treści: Optymalizacja procesów – programów

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 2.3]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.