Opublikowano 26 września 2012 w Portal komputerowy » Oprogramowanie » Programy narzędziowe » Najlepsze programy do odzyskiwania skasowanych danych
 
 

Najlepsze programy do odzyskiwania skasowanych danych


Jestem pewien, że każdy nie raz skasował przypadkowo potrzebny później plik. Takie pliki można odzyskać za pomocą programów przeznaczonych od odzyskiwania, których z dnia na dzień przybywa. Zebrałem tutaj kilka darmowych programów, które dobrze wykonują swoją pracę i odszukają to, co byśmy chcieli (o ile dane nie zostały już nadpisane!).

Na początek powiem dwa słowa, dlaczego te, a nie inne programy. Oceniałem pod kątem kompatybilności z systemami Windows oraz szybkości, jakości skanowania i rodzajem obsługiwanych nośników. Kolejność programów jest zupełnie przypadkowa:

Recuva 1.43.623

Program dostępny po polsku i zupełnie darmowy. Dzięki niemu odzyskamy dane między innymi z opróżnionego kosza, kart pamięci czy odtwarzaczy MP3. Zaletą programu jest niewątpliwie szybkość działania i skanowania. Przy starcie uruchamia się przewodnik, który w świetny sposób, krok po kroku, prowadzi nas do naszych skasowanych plików. Po zakończonym skanowaniu, po prostu zaznaczamy pliki, które chcemy odzyskać i klikamy na “Odzyskaj…” i wybieramy miejsce, w którym chcemy umieścić plik. Prościej się chyba nie da :).
Aplikacja przeznaczona dla systemów Windows 7, Vista, XP i 2000. Zarówno 32, jak i 64-bitowych.

Rescuva Wizard

Pobierz [2.80MB PL] | Strona Recuva

Free Pandora Recovery

Darmowy program, ale w języku angielskim. Z obsługą jednak nie powinno być problemów, ponieważ przy starcie uruchamia się kreator wyszukiwania. Przechodzimy krok po kroku i po wyborze dysku logicznego, który ma zostać przeszukany pojawią nam się trzy opcję do wyboru:

  • Browse – przeglądarka dysku, który wybraliśmy i ręczne uruchomienie skanowania w konkretnym podfolderze.
  • Search – jeśli znamy chociaż część nazwy pliku lub przybliżony rozmiar, tutaj ustawimy właśnie takie “ścisłe” wyszukiwanie. Pozwoli to nam szukać konkretnego typu plików lub podobnej nazwy.
  • Deep (Surface) – czyli głębokie i pełne wyszukiwanie. Po wybraniu tej opcji i przejściu dalej, naciskamy na literę dysku, którego chcemy przeskanować oraz po lewej stronie, rodzaje plików, które mają zostać wychwycone jak obrazy, muzyka, dokumenty, archiwa czy pliki .pdf. Uruchamiamy skanowanie przyciskiem na dole i czekamy na wyniki.

Aby przywrócić pliki, klikamy PPM na danym pliku, wybieramy opcję “Recover to” i wybieramy folder, do którego chcemy zwrócić nasz plik. Możliwy również podgląd niektórych typów plików, bo wiele z nich może mieć bardzo podobne nazwy. Działa tylko na woluminach FAT i NTFS oraz współpracuje z systemami Windows 2000/XP/Vista/2003/7. Program niestety od 3 lat nieaktualizowany.

Pandora Recovery

Pobierz [3.1 MB EN] | Strona Pandora Recovery

PC Inspector File Recovery 4.0.

Na pewno go znacie. Najpopularniejszy i przez wszystkich polecany. W języku angielskim, darmowy i wspierający tylko Windows 95/98/Me/2000/XP/2003.
Działa jak każdy inny, obsługa dosyć intuicyjna, jednak mnie nie przypadł do gustu interfejs programu. Obsługuje następujące formaty: ARJ, AVI, BMP, CDR, DOC, DXF, DBF, XLS, EXE, GIF, HLP, HTML, HTM, JPG, LZH, MID, MOV, MP3, PDF, PNG, RTF, TAR, TIF, WAV, ZIP.

Pobierz [5,83MB EN] | Strona PC Inspector

CD Recovery ToolBox 1.1.18. Free

Ostatnia już propozycja. W przeciwieństwie do przedstawionych wyżej programów,  ta aplikacja jest przeznaczona do odzyskiwania danych z CD lub DVD (także HD DVD i Blu-Ray). Jest w stanie przywrócić dane z zarysowanych lub uszkodzonych dysków optycznych, których system nie jest w stanie odczytać. Po uruchomieniu programu wybieramy napęd i wybieramy pliki do odzyskania. Aplikacja jest całkowicie darmowa i wspiera systemy Windows 98/ME/2000/XP/2003/Vista/7.

Recovery Toolbox CD i DVD

Pobierz [2.2 MB EN] | Strona CD Recovery

Spis treści: Najlepsze programy do odzyskiwania skasowanych danych

Słowa kluczowe: program do odzyskiwania sms

Click to rate this post!
[Total: 40 Average: 3]

Webstero