0
Opublikowano 8 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Administracja » Szybkie przeładowanie rejestru
 
 

Szybkie przeładowanie rejestru


Często po instalacji jakiejś aplikacji jesteś proszony o ponowne uruchomienie komputera. Dzieje się tak, ponieważ niektóre zmiany wprowadzone przez instalatora w rejestrze działają jedynie po ponownym przeładowaniu rejestru (np. w sekcji RunOnce), co można uczynić ponownie uruchamiając system. Istnieje krótsza droga, która nie jest skuteczna, jeśli wymagane jest przeładowanie plików systemu. Naciśnij klawisze Ctrl+Alt+Delete, co spowoduje wyświetlenie okna Menadżer zadań Windows. Kliknij na zakładkę Procesy. Znajdź tam proces o nazwie explorer.exe, po czym kliknij na przycisk Zakończ proces. Następnie w tym samym oknie przejdź do zakładki Aplikacje i naciśnij przycisk Nowe zadanie. W nowym oknie wpisz explorer.exe.

zakończ proces

przeładowanie rejestru bez wyłączania komputera

Po tej czynności rejestr zostanie przeładowany bez konieczności ponownego uruchamiania systemu.

Spis treści: Szybkie przeładowanie rejestru

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 3]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.