0
Opublikowano 17 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Narzędzia » Śledzenie zmian w rejestrze – RegShot
 
 

Śledzenie zmian w rejestrze – RegShot


Rejestr przechowuje ważne dane systemu operacyjnego i zainstalowanych aplikacji. Na pewno zależy Ci na tym, aby nikt nie wprowadzał w nim zmian bez Twojej wiedzy, a jeżeli już zostały wprowadzone to warto monitorować poczynania użytkownika. A może chcesz wiedzieć jakich zmian dokonuje w rejestrze aplikacja, z której właśnie korzystasz? Nic prostszego…

Regshot to darmowe narzędzie, które pozwala na tworzenie obrazów rejestru (kluczy i wartości), porównanie ich zawartości i wykazanie różnic pomiędzy nimi. Narzędzie to jest darmowe, bardzo proste w obsłudze – posiada polski interfejs, który po uruchomieniu aplikacji musisz wybrać. Download: Regshot.

Przed dokonaniem zmian w rejestrze stwórz obraz rejestru Regshotem – wybierz Zdjęcie 1 | Zdjęcie. Jeżeli chcesz w późniejszym czasie porównać ten obraz z jakim innym wybierz Zdjęcie 1 | Zdjęcie + Zapis. Plik z obrazem zostanie zapisany w specjalnym formacie – możesz go wczytać w dowolnym momencie.

Teraz wprowadź zmiany w rejestrze w celu późniejszego ich wyśledzenia. Możesz zainstalować dowolny program i sprawdzić jakie zmiany w rejestrze przyniosła instalacja lub uruchomić Zasady grupy i zmienić ustawienia systemu Windows.

Po dokonaniu zmian musisz zrobić drugi zrzut rejestru. W tym celu kliknij na Zdjęcie 2 | Zdjęcie.

Wybierz format w jakim ma zostać wyświetlone porównanie dwóch plików. Z pewnością warto jest zaznaczyć Dokument HTML, gdyż porównanie zostanie wyświetlone czytelniej niż w zwykłym pliku tekstowym. Ostatnim krokiem jest kliknięcie na przycisk Porównaj. Dwa obrazy zostaną porównane, a różnice między nimi wyświetlone. W katalogu docelowym, który możesz zmienić zostanie zapisany plik pokazujący różnice między dwoma zrzutami. Jeżeli chcesz powtórzyć proces od nowa kliknij na przycisk Wymaż.

Spis treści: Śledzenie zmian w rejestrze – RegShot

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 3]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.