0
Opublikowano 19 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows Vista » Administracja » Instalacja Windows Vista
 
 

Instalacja Windows Vista


Instalacja systemu Windows Vista została w znacznym stopniu uproszczona przez co czas spędzony przed monitorem oraz wypatrywanie kolejnego okna został zminimalizowany. Po włożeniu płyty do napędu ujrzymy ekran ładowania plików na dysk, a następnie ekran powitalny .
Do wyboru mamy takie o to opcje:

  • Język który chcemy zainstalować (Wybieramy: Polski)
  • Format godziny (Wybieramy: Polska)
  • Język klawiatury (Wybieramy: Polski Programisty)

klikamy „Dalej”
W następnym oknie będziemy musieli jedynie wybrać wielki przycisk „Zainstaluj Teraz”
Więc klikamy na niego i czekamy aż pojawi się okno w którym musimy wpisać nasz indywidualny klucz produktu który znajduje się wewnątrz pudełka z systemem. Jeżeli to uczynimy system automatycznie wybierze (po kluczu) wersję instalowanego systemu i przejdzie od razu do okna z „licencją” którą uważnie czytamy J. Jeżeli jednak zdecydujemy się np. na przetestowanie innej wersji ( powiedzmy, że mamy wersję Home Premium a chcemy pobawić się Ultimate) to nie wpisujemy klucza (musimy to potwierdzić klikając przy oknie które się pojawi na „NIE” ) i w następnym oknie zostaniemy poproszeni o wybór odpowiedniej wersji systemu. Kiedy już to uczynimy należy zaznaczyć opcję, że wybrana przez Nas wersja systemu jest zgodna z zakupioną. Nie ma jednak żadnych obaw ponieważ system bez klucza można legalnie używać przez okres 30 dni ( a nawet dłużej po wpisaniu specjalnej komendy).

W następnym oknie czytamy uważnie licencję i akceptujemy ją lub tez nie (instalator zakończy działanie).
Teraz musimy wybrać rodzaj instalacji, z racji tego że wybraliśmy czystą instalację (tj. włożyliśmy płytkę do napędu i uruchomiliśmy instalator podczas rozruchu komputera). Nie mamy tutaj wielkiego wyboru i jesteśmy zmuszeni wybrać „Instalację Niestandardową”

Teraz wybieramy partycję/dysk na której ma zostać zainstalowany nasz system. Jeżeli jest to nowy dysk to instalator posiada funkcję zakładania oraz formatowania partycji. Aby otrzymać dostęp do tych funkcji należy kliknąć na pole „Opcje dysku (zaawansowane)” Możemy też tutaj załadować sterowniki do kontrolera dysku (np. SCSI/RAID) z napędu CD-ROM lub Dyskietki).
Kiedy już wybierzemy partycję klikamy „Dalej”.

Pozostaje nam poczekać aż instalator skopiuje oraz skonfiguruje wszystkie pliki oraz usługi.
Po okresie około 20 minut instalator poprosi Nas już tylko o podanie nazwy Użytkownika oraz nazwy komputera. Następnie wybieramy naszą tapetę. To już wszystko! W ostatnim oknie naciskamy przycisk Start aby nasz system był już gotowy do działania.

Spis treści: Instalacja Windows Vista

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4.5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.