14
Opublikowano 14 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Przyspieszanie » Szybszy start Windows
 
 

Szybszy start Windows


Windows XP podczas uruchamiania automatycznie sprawdza czy w pierwszym i drugim kanale IDE nie zainstalowano nowych urządzeń, nawet jeżeli nie są podłączone. Jeśli nie posiadasz wymiennego dysku twardego możesz wyłączyć opcję sprawdzania kanałów IDEE co w niektórych przypadkach znacznie przyspieszyć uruchamianie systemu Windows.
Jeżeli zainstalujesz nowe urządzenie w IDE musisz wcześniej ustawić domyślne ustawienie tej opcji, aby urządzanie zostało poprawnie wykryte.

  1.  Uruchom Rejestr
  2.  Przejdź do klucza: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0002]
  3.  Edytuj wartość DWORD „UserSlaveDeviceType” = 3
    Ustawieniem domyślnym to: 0.

Z uwagi na dość skomplikowane nazwy kluczy, przygotowaliśmy gotowy plik reg, spakowany ZIP-em, który musisz dodać do rejestru.

Nie wykrywaj nowych dysków

Pobierz plik z ustawieniami domyślnymi kanału IDEE:

Wykrywaj nowe dyski

Spis treści: Szybszy start Windows

Słowa kluczowe: szybsze uruchamianie windows xp, szybszy start windows xp, szybsze uruchamianie xp

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 2.7]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.