14
Opublikowano 14 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Przyspieszanie » Przyspieszanie uruchamiania Windows programem BootVis
 
 

Przyspieszanie uruchamiania Windows programem BootVis

BootVis, przyspieszanie uruchamiania Windows, uruchamianie Windows, powolny start Windows
BootVis, przyspieszanie uruchamiania Windows, uruchamianie Windows, powolny start Windows

Firma Microsoft opracowała specjalne narzędzie, dzięki któremu istnieje możliwość przyspieszenia uruchamiania Windows. Działanie BootVis polega na przeniesieniu uruchamianych usług, sterowników i programów w najszybsze miejsce na dysku. Jest to darmowy program w języku angielskim, ale jego obsługa ograniczy się do kilku kliknięć myszką:

  1. Ściągnij i uruchom aplikacje BootVis.
  2. Z górnego menu wybierz TRACE i Next boot+Driver Delays i po restarcie czekamy aż się zakończy proces zapisywania sterowników
  3. Teraz z górnego menu wybierz Trace | Optimize system.
  4. Po restarcie systemu rozpocznie się proces optymalizacji.

Uwaga instrukcja! BootVis działa prawidłowo, gdy mamy włączoną usługę: Harmonogram Zadań (zobacz: gpedit.msc). Problem z działaniem tej usługi dość łatwo poznać, ponieważ gdy zostanie on wyłączony proces ładowania systemu opóźnia on znacznie (nawet 30 sekund).

BootVis, przyspieszanie uruchamiania Windows, uruchamianie Windows, powolny start Windows

BootVis dla Windows XP wygląda niezbyt przyjaźnie, ale najważniejsze że działa skutecznie. Dla Windows Vista i 7 jest ciekawsza aplikacja, o której napisałem w innej poradzie.

Spis treści: Przyspieszanie uruchamiania Windows programem BootVis

Słowa kluczowe: bootvis windows 7

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 3.3]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.