2
Opublikowano 15 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Narzędzia » Czyszczenie dysku ze śmieci CCleaner
 
 

Czyszczenie dysku ze śmieci CCleaner


CCleaner jest jednym z bardzo wielu programów do czyszczenia systemu Windows, jednak czymś się spośród nich wyróżnia.Program umożliwia nam wykonywanie większości czynności związanych z czyszczeniem systemów Microsoftu. Aplikacja podobnie jak wiele innych z tego segmentu umożliwia nam szybkie usunięcie odpadków produkowanych przez system i niektóre aplikacje, takie jak np. MS Office, Nero, Alcochol 120%, czy Windows Media Player. Jak każdy dobry kombajn, CCleaner ma wbudowaną również opcję czyszczenia rejestru, podczas którego program może (w zależności od ustawień) sprawdzić również integralność skrótów w menu start i na pulpicie, a następnie je ew. usunąć. Autorzy CCleanera postarali się również o (lepszy od systemowego) menadżer deinstalacji programów i niezwykle przydatne osobą nieznającym się na rejestrze narzędzie do usuwania wpisów autostartu. Zaletą programu jest opcja dodania do domyślnie czyszczonych folderów, swoich własnych, które po dodaniu program będzie automatycznie czyścił. W opcjach możemy zdefiniować również prędkość sprzątania – im dłuższe tym skuteczniejsze i bezpieczniejsze. I teraz najważniejsze – program jest bardzo prosty w obsłudze – aby uruchomić czyszczenie, na dobrą sprawę wystarczy jedno kliknięcie. Do tego, aby jeszcze bardziej usprawnić proces sprzątania, autorzy zintegrowali program z systemem, co sprawiło, iż wystarczy kliknąć PPM na kosz i wybrać „Uruchom CCleaner” i gotowe – program uruchamia jedynie proces systemowy, więc nawet nie musimy oglądać okna programu. Możemy również ustawić, aby program automatycznie sprzątał, podczas startu systemu.

CCleaner, czyszczenie dysku ze śmieci, śmieci Windows, TEMP, pliki tymczasowe

CCleaner usunie wszystkie zbędne pliki

Zalety Wady
Licencja Freeware Nie wykryto
Łatwa obsługa
Duże możliwości

DANE TECHNICZNE

Spis treści: Czyszczenie dysku ze śmieci CCleaner

Słowa kluczowe: czyszczenie dysku czyszczenie dysku

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 2.7]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.