0
Opublikowano 18 lipca 2012 w Portal komputerowy » Wiadomości » Oprogramowanie » Nowa wersja Pajączka polskiego programu do tworzenia stron WWW
 
 

Nowa wersja Pajączka polskiego programu do tworzenia stron WWW


Cream Software, firma tworząca od 1997 roku oprogramowanie do tworzenia stron internetowych o nazwie Pajączek, informuje o udostępnieniu najnowszej wersji tego popularnego programu, ułatwiającego tworzenie stron w HTML, CSS, PHP i językach skryptowych.

W nowej wersji o numerze 5.9.8, która udostępniona została w lipcu, zaprezentowano blisko setkę zmian, choć te najważniejsze nie są widoczne na pierwszy rzut oka. W opublikowanej aktualizacji programu  poprawiono mechanizmy publikowania FTP, wprowadzając funkcję bezpiecznego zapisu dokumentów edytowanych bezpośrednio z serwera. Ulepszone zostały wewnętrzne mechanizmy edycyjne, jak i te widoczne np. zarządzanie otwartymi dokumentami, publikowanie poprzez drag&drop zakładek. Do programu dodane zostało także nowe narzędzie generatora tekstów „Lorem Ipsum” oraz nowy kurs HTML! W Pajączku 5.9.8 zmianie uległ także interfejs blisko 90% okien programu.

Pajaczek generator www

Pajączek generator www

Zmiany w znaczący sposób wpływają na poprawę wygody pracy i wydajności, a szczególny nacisk położony został na poprawienie szybkości działania programu. Program bezproblemowo współpracuje z najnowszym systemem Windows 7 64 bit. Producent wskazuje również, że Pajączek był z powodzeniem testowany na wersji beta systemu Windows 8, która jest obecnie przygotowywana przez Microsoft.

Pajączek występuje w dwóch wersjach różniących się funkcjonalnością: Standard i Professional. Wersja Standard posiada mniejsze możliwości w zakresie obsługi zaawansowanych funkcji jak PHP czy JavaScript oraz pewne ograniczenia w publikowaniu na wielu serwerach FTP. Wersja Professional oferuje pełnię możliwości. Listę różnic między wersjami można znaleźć na stronie programu.

Pajączek w wersji Professional spełnia większość potrzeb współczesnego webmastera. Zawiera także kilkadziesiąt szablonów dla początkujących oraz narzędzia usprawniające tworzenie rozbudowanych projektów internetowych przez bardziej zaawansowanych użytkowników. Liczne ułatwienia, pozwalające na szybką i wydajną pracę nad zarówno stronami HTML i XHTML jak i aplikacjami tworzonymi w PHP, JavaScript, VBScript, ASP, a także na ich publikację przez FTP, czynią program przydatnym narzędziem każdego projektanta stron.

http://www.pajaczek.pl

Licencja na oprogramowanie

Program dostępny jest z licencją bezterminową uprawniającą również do komercyjnego wykorzystania programu. Dodatkowo użytkownik może wybrać przez jaki okres czasu chciałby posiadać bezpłatny dostęp do kolejnych nowych wersji programu: przez 1 rok, 2 lata, 3 lata lub na zawsze. Wybierając tę ostatnią opcję, uzyskuje się dostęp do wszystkich przyszłych nowych wersji programów bez ograniczeń czasowych.

Minimalne wymagania systemowe

 System operacyjny

  • Windows 98/XP/2000/2003/NT/Vista 32 i 64 bity/7 32 i 64 bity
  • Windows 95 i Windows Me mogą umożliwiać działanie programu
  • Mac OS / Linux nie są natywnie wspierane

Oprogramowanie

  • Zainstalowane przeglądarki internetowe
  • Połączenie z Internetem, do procesu aktywacji i publikacji stron

HomePage:                  http://www.pajaczek.pl

  • Lista zmian w 5.9.8:     http://www.creamsoft.com/historia-wersji-p5propl-5.9.8.html
  • Download:                   http://www.pajaczek.pl/download-web-editor.html
  • Licencja:                      shareware, cena od 95,- PLN brutto
  • Sklep:                          http://www.pajaczek.pl
  • Język:                          Polski
Spis treści: Nowa wersja Pajączka polskiego programu do tworzenia stron WWW

Słowa kluczowe: generator www

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.