2
Opublikowano 13 marca 2012 w Portal komputerowy » Oprogramowanie » Internet » Wybór edytora dla źródła strony
 
 

Wybór edytora dla źródła strony


Internet Explorer umożliwia zrobienie podglądu kodu źródłowego (HTML) strony, którą aktualnie przeglądasz. Domyślnie kod prezentowany jest w systemowym Notatniku, co niestety jest niepraktyczne, gdyż kod jest nieczytelny. Możesz zmienić program, w którym Internet Explorer będzie pokazywał kod HTML strony WWW. Pamiętaj przy tym, że niektóre edytory webmasterskie uruchamiają się stosunkowo długo.

  1. Uruchom Edytor Rejestru.
  2. Przejdź do klucza [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer] i utwórz w nim nowy klucz o nazwie View Source Editor. Następnie utwórz w nim podklucz [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\View Source Editor] o nazwie Editor Name.
  3. Jako wartość domyślną w kluczu Editor Name ustaw ścieżkę do Twojego edytora HTML nie zapominając o cudzysłowu np. „C:\Program Files\Microsoft Office\Office11\FRONTPG.EXE”.
Kod źródłowy HTML, Kod źródłowy strony WWW

Kod źródłowy strony WWW

Podgląd kodu źródłowego HTML, View Source Editor

Spis treści: Wybór edytora dla źródła strony

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 2]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.