0
Opublikowano 19 października 2012 w Portal komputerowy » Wiadomości » Profesjonaliści wolą duże tablety graficzne
 
 

Profesjonaliści wolą duże tablety graficzne


Do oferty tabletów graficznych firmy Genius dołączył kolejny model dla profesjonalistów – PenSketch M912. Cechuje go duża powierzchnia robocza o wymiarach 9” na 12”. Parametry techniczne, w postaci wysokiej rozdzielczości 5120 LPI i 2048 poziomów czułości na nacisk, powinny zapewnić precyzyjną i efektywną pracę.

 

Duży obszar roboczy o powierzchni prawie 700 cm2 można dopasować do proporcji monitora. PenSketch M912 współpracuje z takimi formatami, jak: 4:3, 16:9 czy 16:10.

Wygodę pracy z tabletem Genius ma zapewnić bezprzewodowe pióro wyposażone w dwa przyciski. Urządzenie potrafi odczytać 300 punktów na sekundę, dzięki czemu szybkie ruchy piórem nie powinny wpłynąć
na jego precyzję. Klawisze na piórze można wykorzystać do zmiany parametrów markera lub zaprogramować jako lewy i prawy przycisk myszy.

Dodatkową wygodę powinna zapewnić bezprzewodowa myszka. Podczas pracy z jej wykorzystaniem, pióro można odłożyć na specjalną podstawkę. Zarówno mysz jak i pióro nie wymagają zasilania, co zmniejsza ich wagę.

 

Tablet wyposażono w 8 przycisków szybkiego dostępu do często używanych funkcji: gumka, cofnij, nowa warstwa, Flip 3D, wielkość pędzla (+ i -) oraz przybliżenie i oddalenie.

PenSketch M912 jest kompatybilny z systemami Windows (7/Vista/XP) i Mac OS X (od wersji 10.4). W zestawie, oprócz tabletu, piórka i myszki, znajdują się także: podstawka pod pióro, sterowniki, dodatkowe oprogramowanie, dwie dodatkowe końcówki pióra, bateria AAA oraz wielojęzyczna instrukcja obsługi.

Oprogramowanie dołączone do PenSketch M912 zawiera PenDrawer, aplikację do robienia notatek na plikach graficznych. Kolejny program, PenSign, służy dodawania odręcznego podpisu do dokumentów elektronicznych. Ostatnie narzędzie to Pen Toolbar, zapewniające dostęp do funkcji tabletu prosto z pulpitu Windows.

Tablet graficzny Genius PenSketch M912 posiada 24-miesięczną gwarancję producenta. Sugerowana cena detaliczna wynosi 459 zł brutto.

 

Źródło: Inf. prasowa, youtube

Spis treści: Profesjonaliści wolą duże tablety graficzne

Słowa kluczowe: duze tablety

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

-Highlander-
 
Krótka, zwięzła i na temat:)