0
Opublikowano 8 marca 2012 w Portal komputerowy » Porady » Windows XP » Systemy Operacyjne » Własny skrót do programu w oknie Uruchamianie
 
 

Własny skrót do programu w oknie UruchamianieZauważyłeś pewnie, że wiele programów można uruchomić poprzez wpisanie ich nazwy w okienku Uruchamianie (Win+R)). Szybkie uruchamianie aplikacji można znaleźć w pakiecie Office, gdzie wystarczy podać w oknie Uruchom nazwę aplikacji: Excel zostanie uruchomiony arkusz kalkulacyjny, Winword  pojawi nam się program Word itp.
Dowiesz się teraz, co zrobić, aby uruchomić dowolną aplikacje po wpisaniu jej nazwy w oknie Uruchamianie (Start | Uruchom).

  1. Uruchom Edytor rejestru.
  2. Rozwiń klucz [HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\App Paths].
  3. Teraz utwórz tam nowy klucz o dowolnej nazwie np. winamp.exe.
  4. W nowo utworzonym kluczu utwórz wartość ciągu (string) o nazwie „Path”.
  5. Na wartość „Path” kliknij dwukrotnie i wpisz ścieżkę do programu, który będzie uruchamiany np. C:\Program Files\Winamp\winamp.exe.

Po ponownym uruchomieniu komputera możesz już wpisać nazwę programu, który wcześniej dodałeś w oknie Uruchamianie.

Spis treści: Własny skrót do programu w oknie Uruchamianie

[Głosów: 1   Average: 3/5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.