2
Opublikowano 19 marca 2012 w Portal komputerowy » Inne » Nintendo WII » Korzystanie ze sklepu WII bez wychodzenia z domu
 
 

Korzystanie ze sklepu WII bez wychodzenia z domu

Shop WII
Shop WII

Użytkownicy, którzy mają możliwość korzystania z Internetu na konsoli WII mogą ściągać za punkty gry oferowane przez internetowy sklep WII oraz za darmo kilka kanałów takich jak aktualna pogoda czy nowinki WII. Czasem WII Shop udostępnia za darmo wersje demonstracyjne gier. Punkty otrzymuje się na kilka sposobów: najprościej poprzez zakup nowej gry, wtedy wraz z instrukcją do gry można znaleźć kupon wraz z kodem doładowującym konto na WII, w trakcie rejestracji samej konsoli dostaje się gratis kilkaset punktów, oraz okazyjnie można dostać punkty w zamian za na przykład subskrypcje e-mail bądź wysłanie opinii o grze.

Uruchomienie sklepu WII

 1. Aby uruchomić kanał WII Shop trzeba w pierwszej kolejności skonfigurować dostęp do Internetu(patrz softmod).
 2. W przypadku, gdy mamy starszą wersję konsoli niż 4.3 po uruchomieniu kanału wyskoczy nam komunikat z prośbą o aktualizację przez Internet. W ten sposób zostanie usunięty softmod z konsoli. Aby temu zapobiec należy zaktualizować sklep w sposób opisany w poradniku do WII.
 3. W sklepie mamy możliwość zakupu gier typu: Virtual Console(wirtualna konsola) oraz WiiWare. VC – to stare gry znane z wcześniejszych konsol Nintendo, a WiiWare to nowe zazwyczaj krótkie gry pisane specjalnie pod WII. Czasem na WiiWare można znaleźć odświeżone tytuły kultowych gier zmodyfikowane w ten sposób aby można było wykorzystać nowe kontrolery.

Zakładanie własnego konta w sklepie WII

 1. Wejdź na stronę: https://club.nintendo.com/registration.do i wypełnij formularz rejestracyjny.
 2. Aktywuj swój adres mail i wejdź do sklepu WII poprzez konsolę.
 3. Wybierz Settings, a następnie Nintendo Settings
  Wii Shop Settings
 4. Pojawi Ci się okno z logowaniem do konta WII, gdzie podajesz dane z formularza wcześniej wypełnionego
 5. Po poprawnym zalogowaniu otrzymasz komunikat o podłączeniu konta do WII
  WII shop club

Cały tutorial można obejrzeć pod tym linkiem: https://wiipointscardmedia.nintendo-europe.com/tutorial/tut2_en.jpg

Oprócz zakupu gry możemy ją podarować znajomemu, wystarczy zamiast Download kliknąć na Gift i wtedy wybieramy znajomego z listy kontaktów WII, który ma otrzymać grę od nas. Gra zostanie przesłana poprzez WiiConnect24 po uruchomieniu konsoli.

Punkty dostępne poprzez zdrapki kosztują około 50złotych za 1000 punktów. Można je zamówić przez Internet lub w sieci Empik.

Spis treści: Korzystanie ze sklepu WII bez wychodzenia z domu

Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 2.2]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.