Portal komputerowy » od 300 do 400zł » Phanteks Enthoo Pro M – test interesującej obudowy MidiTower » Strona 5

Phanteks Enthoo Pro M – test interesującej obudowy MidiTower

 

 
Overview
 

Producent:
 
Cena:
 
criteria 1
 
 
 
 
 
4.5/5


User Rating
20 total ratings

 

Zalety


+ładny wygląd (choć to kwestia gustu)
+dobrze rozplanowane wnętrze
+dobre możliwości aranżacji okablowania
+przystosowanie do chłodzenia cieczą
+dużo miejsca na kartę graficzną i cooler CPU
+duża ilość filtrów przeciwkurzowych
+zasilacz oddzielony od reszty komponentów
+wykręcane śledzie

Wady


- przydałoby się dołączyć do zestawu jedne sanki montażowe dysków 2,5"/3,5" więcej
- tylko 1 wentylator w komplecie


Kilka słów o teście

Firma Phanteks posiada w swojej ofercie wentylatory, chłodzenia CPU, akcesoria oraz obudowy. My właśnie otrzymaliśmy do testów najnowszą obudowę tego producenta – Phanteks Enthoo Pro M, przystosowaną do chłodzenia cieczą i wspierającą płyty E-ATX. Zapraszamy do zapoznania się z recenzją.

2
Opublikowano 27 sierpnia 2015 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Montaż podzespołów

Phanteks Enthoo Pro M platforma

Platforma testowa, którą przygotowaliśmy spokojnie zmieściła się w testowanej obudowie. Jak widzimy mamy tutaj bardzo dużo miejsca na karty graficzne – bez zamontowanych sanek na dyski – około 42cm. Bez problemu powinno to wystarczyć nawet najdłuższym kartom graficznym dostępnym na rynku. Jeśli zaś chodzi o chłodzenia CPU – tutaj również nie będzie problemu, nawet te najwyższe powinny się bez problemowo zmieścić. Jak już wcześniej wspominaliśmy obudowa jest przyjazna dla systemów chłodzenia cieczą. Możemy tutaj spokojnie zamontować nawet dwie „trzysta sześćdziesiątki” oraz jedną chłodnicę typu 120/140mm.

Phanteks Enthoo Pro M platforma 2

W Phanteks Enthoo Pro M bardzo łatwo i przyjemnie zarządza się okablowaniem. Do dyspozycji mamy tutaj wiele przepustów oraz trzy wspomniane wcześniej opaski zaciskowe. Nieużywane okablowanie możemy bez problemu schować w komorze zasilacza. Nie będą się wtedy plątały po całej obudowie, i jednocześnie nie będzie ich widać przez wbudowane okno. Tacka na płytę główną jest trochę przesunięta, przez co mamy dostateczną ilość miejsca do poprowadzenia okablowania.

Phanteks Enthoo Pro M sanki dysk 3,5 Phanteks Enthoo Pro M sanki dysk 3,5 WD green 500gb Phanteks Enthoo Pro M sanki dysk 3,5 WD green 500gb 2

Koszyk na dyski 3,5″ został schowany w komorze zasilacza. Nośniki montujemy w nim za pomocą specjalnych sanek. Dodajmy – beznarzędziowo. Następnie po prostu wsuwamy je do obudowy.

Phanteks Enthoo Pro M sanki dysk 3,5 WD green 500gb 3

 

Spis treści: Phanteks Enthoo Pro M – test interesującej obudowy MidiTower

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


2 komentarze


  1.  
    Polak

    Przepraszam bardzo, czy artykuły na waszej witrynie redagują przedszkolaki? W samych zaletach macie chyba że 3 błędy. Nawet nie chce się czytać dalej.

Dodaj komentarz


(required)