Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » AOC I2781FH – test monitora o interesującym wzornictwie » Strona 4

AOC I2781FH – test monitora o interesującym wzornictwie

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
3 total ratings

 

Zalety


+nowoczesny wygląd,
+atrakcyjna cena,
+żywe, nieprzesycone kolory,
+szerokie kąty widzenia,
+duża przekątna,
+bogaty panel I/O,
+dbałość o detale,
+flicker-free,

Wady


-możliwość regulacji tylko w jednym wymiarze,
-podstawa utrudnia zarządzanie okablowaniem peryferiów komputerowych


Kilka słów o teście

W dzisiejszym świecie istnieje duży popyt na „cyferki”. Lepiej prezentują się rzeczy o wyższym numerze porządkowym, większej przekątnej itp. W nasze ręce trafił 27″ monitor tajwańskiej marki AOC. Zapraszamy na test.

0
Opublikowano 10 czerwca 2018 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Podsumowanie – AOC I2781FH

AOC I2781FH to bardzo interesujący monitor. Za stosunkowo niewielką kwotę – 760zł oferuje on aż 27” ekran. Na tym jednak jego zalety się nie kończą. Dużym atutem testowanego sprzętu jest stópka monitora, która nadaje monitorowi nowoczesnego wyglądu. Niestety ma ona też swoje minusy, po pierwsze umożliwia ona regulację położenia monitora tylko względem jednej osi. Po drugie bardzo utrudnia ułożenie przewodów. Zwłaszcza tego od klawiatury – według nas estetyczniej jest używać bezprzewodowego sprzętu. Jeśli chodzi o panel to obraz jest przyjemny dla oka. Kolory są naturalne, bez zbędnego przesycenia barw. Kąty widzenia zasługują na słowa uznania. Niestety dość niski kontrast i srebrzenie czerni daje się we znaki podczas nocnych seansów. Jednak należy pamiętać, że jest to wada technologii IPS. Jeśli ktoś uzna to za barierę nie do przejścia powinien rozejrzeć się za czymś z matrycą VA. Można się przyczepić, że 27″ to odrobinę zbyt dużo jak na 1080p, jednak pamiętajmy, że wszystko ma swoją cenę i chcąc czegoś więcej niż „pospolite” FullHD musimy się liczyć z dopłatą. Czy warto kupić testowany monitor? To indywidualna kwestia, naszym zdaniem jest on zdecydowanie warty uwagi. Za stosunkowo niewielką cenę oferuje naprawdę sporo.

AOC I2781FH otrzymuje od redakcji Tweaks.pl ocenę 4.5/5 oraz rekomendację w kategorii doskonała cena!

Sprzęt do testów dostarczył:

Znalezione obrazy dla zapytania aoc logo

Serdecznie dziękujemy!

Spis treści: AOC I2781FH – test monitora o interesującym wzornictwie

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)