0
Opublikowano 21 lutego 2013 w Portal komputerowy » Wiadomości » Oprogramowanie » Trzecia edycja Mezzmo – funkcjonalnego serwera DLNA
 
 

Trzecia edycja Mezzmo – funkcjonalnego serwera DLNA


Mezzmo, program firmy Conceiva Ltd., służący do odtwarzania filmów, muzyki czy zdjęć z komputera na urządzeniach w domowej sieci lokalnej, doczekał się właśnie wersji 3. Nowa wersja oferuje pełne wsparcie dla napisów (zewnętrznych i wbudowanych), odtwarzania muzyki bez irytujących przerw, strumieniowania bezpośrednio z płyt DVD lub plików ISO, obsługę pobierania z sieci okładek dla filmów i seriali, możliwość wyboru preferowanych kanałów audio/video podczas odtwarzania. Dodatkowo ulepszone zostały funkcje kodowania filmów w locie, poprawiono zgodność programu ze standardem DLNA, dodano narzędzia diagnostyczne i wsparcie dla najnowszych urządzeń.

Czym jest Mezzmo?

Mezzmo to w pełni funkcjonalny serwer multimediów dla urządzeń DLNA, który umożliwia strumieniowe przesyłanie filmów, seriali, muzyki i zdjęć do urządzeń UPnP i DLNA takich jak telewizory, kino domowe, konsole do gier, smartfony, tablety, odtwarzacze Blu-ray, odbiorniki AV i cyfrowe odtwarzacze multimedialne.Trzecia edycja Mezzmo - funkcjonalnego serwera DLNA 2

Program współpracuje z takimi urządzeniami jak np. telewizory Sony Bravia, Samsung, Panasonic VIERA, Toshiba, Sharp Aquos, Pioneer Kuro, LG, PlayStation 3, Xbox 360, Sony Blu-ray, Samsung Blu-ray, LG Blu-ray, Panasonic Blu-ray, Oppo Blu-ray, Apple iPad, Apple iPhone, HP TouchPad, WD TV Live, odbiorniki AV Pioneer, odbiorniki mediów sieciowych, cyfrowe urządzenia multimedialne i odtwarzacze cyfrowych mediów od firm Sony, Toshiba, Samsung, Panasonic, Sharp, LG, Apple, Motorola, D-Link, WD, Netgear, Logitech i wiele innych urządzeń.

Mezzmo obsługuje wszystkie popularne formaty video, audio czy zdjęć i napisów. Mezzmo przekodowuje filmy, muzykę i zdjęcia w locie tak, że mogą być poprawnie odtwarzane nawet na urządzeniu UPnP lub DLNA, które nie obsługuje formatu, w którym zapisany jest film w komputerze. Wielowątkowa technologia i wsparcie dla najnowszych komputerów z wielordzeniowymi procesorami daje możliwość szybkiego konwertowania materiałów w locie i wydajnego przesyłania danych. Możliwe jest nawet podłączenie strumieniowania do wielu urządzeń w sieci w tym samym czasie.Trzecia edycja Mezzmo - funkcjonalnego serwera DLNA 3

Mezzmo działa w 32-bitowych i 64-bitowych wersjach systemu Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP, Windows Server 2008, Windows Server 2003 i Windows Home Server. Udostępnia interfejs w następujących językach: angielski, hiszpański, francuski, niemiecki, włoski, japoński, koreański, rosyjski, polski, brazylijski portugalski, wietnamski, arabski, słowacki, węgierski i turecki.

Nowe funkcje wersji 3 obejmują:

Strumieniowanie napisów do wszystkich urządzeń!

Mezzmo v3.0 zawiera wsparcie odczytu i strumieniowania wszystkich popularnych formatów napisów, zewnętrznych czy wbudowanych, do dowolnego urządzenia DLNA. W przypadku urządzeń, które nie obsługują zewnętrznych lub wbudowanych napisów, Mezzmo potrafi dodać je bezpośrednio do materiału video („wypalić”). Profile urządzeń pozwalają określić, jakie formaty napisów są obsługiwane dla wybranych urządzeń. Dzięki temu można ustawić każde urządzenie w domu tak, aby napisy były zawsze obsługiwane. Na przykład można sprawić, aby strumień napisów w języku angielskim przesyłany był do telewizora w salonie, a strumień polskojęzycznych napisów do konsoli Xbox 360 w pokoju dzieci.

Strumieniowe przesyłanie plików ISO + DVD do urządzeń

Program Mezzmo w najnowszej wersji v3.0 potrafi odczytywać i strumieniować płyty DVD zgrane na dysk twardy, a nawet pliki ISO wykonane z płyt DVD. Program wykonuje również automatyczne wyszukiwanie filmów w plikach zgranych z płyt DVD czy w plikach ISO i dodaje je do biblioteki multimediów Mezzmo. Dodatkowo potrafi odnaleźć i dodać do znalezionych materiałów okładki i inne metadane, dzięki czemu przeglądanie biblioteki jest wygodniejsze.

Tworzenie i przesyłanie muzyki bez przerw

Najnowszy Mezzmo 3 pozwala łączyć pliki muzyczne do postaci pojedynczych ścieżek niezawierających przerw odtwarzania. Pliki takie można następnie przesyłać strumieniowo do urządzeń i cieszyć się muzyką bez zbędnych przerw pomiędzy utworami. Obsługiwane formaty to MP3, FLAC i WAV.

Automatyczne wyszukiwanie okładek i metadanych

Począwszy od wersji 3, Mezzmo potrafi automatycznie pobierać okładki i tekst metadanych z witryny IMDB dla filmu czy serialu TV. Plakat lub okładka filmu czy serialu są pobierane na dysk i dodawane do biblioteki Mezzmo. Dodatkowo program pobiera metadane tekstowe takie jak tytuł, gatunek, aktorzy, reżyser, rok produkcji, opis serii, itp. i dodaje te informacje do biblioteki Mezzmo. Nazwy plików filmów są automatycznie konwertowane na zawierające tytuł, numer sezonu czy epizodu oraz datę produkcji. Biblioteka tworzona w ten sposób jest wygodna w użytkowaniu i pozwala szybko lokalizować wybrane pozycje.

Możliwość wyboru preferowanego kanału audio lub wideo

Mezzmo pozwala teraz na ustawienie wybranego kanału ze ścieżką dźwiękową lub video, którą użytkownik chce przesyłać strumieniowo do swoich urządzeń. Funkcja ta jest przydatna w przypadku materiałów video, które zawierają np. kilka różnych ścieżek dźwiękowych, a chcemy wybrać preferowany język audio.

Wsparcie dla najnowszych urządzeń

W wersji 3 dodano wsparcie dla najnowszych urządzeń oraz ulepszono wiele profili urządzeń w tym urządzeń i aplikacji systemu Android oraz iOS, telewizorów, odtwarzaczy Blu-ray, systemów kina domowego, dekoderów i innych.

Rozszerzenie programu o wiele mniejszych ulepszeń

Ulepszenia najnowszej wersji obejmują również większą zgodność z DLNA i wydajniejsze strumieniowanie danych. Lepsze transkodowanie i pre-transkodowanie filmów w locie. Większa kontrola nad pobieraniem metadanych. Więcej narzędzi diagnostycznych, które pomogą ustalić ewentualne problemy w odtwarzaniu multimediów.Trzecia edycja Mezzmo - funkcjonalnego serwera DLNA 1

Strona produktu: www.mezzmo.pl

Licencja: shareware, cena od 119,- PLN brutto

Język: Polski

Program dostępny jest z licencją bezterminową uprawniającą również do wykorzystania programu w firmach. Aktualizacje są bezpłatne w ramach głównego numeru wersji.

Minimalne wymagania systemowe

System operacyjny Windows: XP/Server 2003/Home Server (WHS)/Server 2008/NT/Vista/7/8 32 i 64 bity

Minimum: 512 MB RAM, 50 MB HDD, rozdzielczość 1024×768, połączenie sieciowe min. 100 MB LAN

Zalecane: Połączenie sieciowe 1 GB LAN lub WiFi Standard N

Do transkodowania: 2.4 Ghz CPU, 1 GB RAM, a dla HD Quad Core + 4 GB RAM

Spis treści: Trzecia edycja Mezzmo – funkcjonalnego serwera DLNA

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

prasowe