0
Opublikowano 21 listopada 2012 w Portal komputerowy » Wiadomości » Otwarte turnieje w Counter Strike i FIFA 2013 na Intel Extreme Masters
 
 

Otwarte turnieje w Counter Strike i FIFA 2013 na Intel Extreme MastersKażdy może zostać mistrzem cybersportu! Podczas Intel Extreme Masters, poza potyczkami w StarCraft II i League of Legends zarezerwowanymi dla profesjonalnych graczy, rozegrane zostaną dwa turnieje otwarte. Gracze z Polski i innych krajów europejskich będą mogli zmierzyć się w Counter Strike Global Offensive oraz FIFA 2013.

Your road to Katowice” to oficjalna nazwa turniejów otwartych Intel Extreme Masters. W eliminacjach będzie mógł wziąć udział każdy kto marzy o stanięciu na podium na katowickim Spodku. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych czy dotyczących liczby rozegranych wcześniej turniejów.

Organizatorem tych zmagań będzie Intel Polska. Dla zwycięzców przewidziano nagrody pieniężne oraz rzeczowe. Pula nagród w turnieju Counter Strike to 7 tysięcy USD, natomiast zwycięzcy FIFA 2013 otrzymają Ultrabooki oraz inne, cenne nagrody rzeczowe.

Kiedy ogłosiliśmy, że impreza Intel Extreme Masters zawita do Polski, spotkaliśmy się z wieloma głosami społeczności, która chciałaby rywalizować w grach o kultowym statusie w naszym kraju. Jedną z nich jest z pewnością Counter Strike. Wsłuchaliśmy się w głos społeczności gamingowej i stworzyliśmy nie tylko bardzo oczekiwany turniej Counter Strike, lecz dodatkowo włączyliśmy do rozgrywek inną popularną grę turniejową – FIFA” – mówi Juliusz Kornaszewski, PR Manager CEE z Intela.

Zależy nam na tym, aby impreza Intel Extreme Masters nie była zarezerwowana tylko dla profesjonalnych graczy. Chcemy by każdy, kto czuje, że drzemie w nim nieodkryty potencjał, mógł zostać mistrzem cybersportu. „Your road to Katowice” daje taką szansę – dodaje Krzysztof Pikiewicz, CEO firmy Turtle Entertainment Polska, współorganizator Intel Extreme Masters Katowice.

Droga do chwały

W przypadku FIFY 2013 pojedynki będą odbywały się w formule jeden na jednego. Natomiast w popularnego CS’a, zawodnicy będą grali w pięcioosobowych zespołach. W Katowicach zmierzy się odpowiednio 8 zawodników i 4 zespoły, wyłonione we wcześniejszych eliminacjach online. Turniej finałowy składał się będzie z dwóch etapów. Na początku zawodnicy będą rywalizowali w dwóch grupach. Następnie przejdą na system Single Elimination, który pozwoli wyłonić najlepszych z najlepszych.

Zanim gracze zawitają w styczniu 2013 do katowickiego Spodka, będą musieli przejść eliminacje online, które rozpoczną się 21.11.12. Aby móc wziąć w nich udział, trzeba będzie zarejestrować się na portalu Electronic Sports League. W Counter Strike’a Global Offensive eliminacje będą podzielone na polskie i ogólnoeuropejskie. Z kolei w FIFA 2013, poza kwalifikacjami krajowymi, rywalizacje regionalne zostaną rozegrane na: Węgrzech, Bałkanach, w Rumunii, Bułgarii, a także Słowacji i Czechach (eliminacje wspólne).

Patronami medialnymi imprezy są: Hyper +, Dziennik Zachodni, NaszeMiasto, Gazeta.pl, Polygamia.pl, CD Action, PC Format, Interia, Radio Eska, TVS, benchmark.pl.

KONTAKT: Juliusz Kornaszewski
Tel.: 22 570 81 43
juliusz.kornaszewski@intel.com

Spis treści: Otwarte turnieje w Counter Strike i FIFA 2013 na Intel Extreme Masters

[Głosów: 0   Average: 0/5]

-Highlander-
 
Krótka, zwięzła i na temat:)