Opublikowano 8 września 2012 w Portal komputerowy » Oprogramowanie » Internet » Potwierdzenie odbioru po przeczytaniu wiadomości e-mail
 
 

Potwierdzenie odbioru po przeczytaniu wiadomości e-mail

potwierdzenie przeczytania poczta WP.pl, potwierdzenie odbioru
potwierdzenie przeczytania poczta WP.pl, potwierdzenie odbioru

Ile razy zdarzyło nam się odebrać wiadomość e-mail, w której nadawca zażyczył sobie potwierdzenie odbioru, a niestety nie mamy czasu na odpowiedź (bądź też chęci)? Gdy korzystamy z poczty w przeglądarce internetowej np. poczta.wp.pl pozostaje nam albo zaakceptować odbiór przed przeczytaniem, albo zignorować prośbę i wtedy nadawca nie dowie się czy i kiedy odebraliśmy jego wiadomość co może zostać źle przyjęte – w końcu zależy mu na doręczeniu wiadomości. Poniższa porada pokaże nam co zrobić w sytuacji, gdy chcemy podejrzeć zawartość listu e-mail, a dopiero potem przesłać potwierdzenie odbioru.

Sposób pierwszy – bez instalacji czytnika wiadomości e-mail na komputerze.

Potrzebne będą dwa komputery albo komputer i np. smartfon połączony z Internetem.

 1. Logujemy się na naszą pocztę, w przykładzie podaję WP.pl, ale porada powinna działać także z innymi serwisami pocztowymi
 2. Otwieramy nieznany e-mail i jeśli pojawi nam się komunikat, że wymaga on potwierdzenia to uruchamiamy drugi komputer czy przeglądarkę internetową na komórce, tablecie etc.
  potwierdzenie przeczytania poczta WP.pl, potwierdzenie odbioru

  Komunikat o potwierdzeniu przeczytania nie pozwala nam się dowiedzieć czego dotyczy wiadomość e-mail. Ale są na to sposoby..

 3. Logujemy się z drugiego urządzenia i odczytujemy wiadomość (powinna mieć już status przeczytanej), a następnie potwierdzamy i nie odczytujemy wiadomości na pierwszym komputerze.
  trick na potwierdzenie odbioru wiadomości

  Na drugim komputerze wiadomość ma już status „przeczytanej”!

Powyższa metoda ma jedną zasadniczą wadę – czas, w którym komunikat o możliwości zatwierdzenia potwierdzenia odbioru jest bardzo krótki i wynosi tyle co odświeżenie odbieranych wiadomości (dla WP domyślnie 15 minut). Jeśli jednak chcemy wysłać potwierdzenie odbioru, ale oczywiście w wygodnym dla nas terminie, to musimy skorzystać z drugiego sposobu..

Sposób drugi – instalacja czytnika wiadomości e-mail

Aby potwierdzić odbiór w dowolnym momencie po zapoznaniu się uprzednio z treścią wiadomości wystarczy, że zainstalujemy czytnik poczty elektronicznej np. Mozilla Thundebird i skonfigurujemy go poprawnie z naszą skrzynką e-mail. Potwierdzenie odbioru znajduje się na pomarańczowym pasku tuż nad treścią wiadomości!

Potwierdzenie wysłania wiadomości e-mail Thundebird

Pełna kultura.. potwierdzenie odbioru dostępne po zapoznaniu się z treścią wiadomości e-mail.

Porada jest też pomocna w walce ze sprytnymi botami spamującymi, które zbierają aktywne adresy e-mail poprzez potwierdzenie odbioru wiadomości.

Spis treści: Potwierdzenie odbioru po przeczytaniu wiadomości e-mail

Słowa kluczowe: jak potwiedzic otrzymanie emaila, thunderbird potwierdzenie przeczytania, potwierdzenie odbioru maila na wp, pot odebrania sprzetu pdf, poczta wp potwierdzenie otrzymania plwiad, poczta wp potwierdzenie odbioru, outlook poczta potwierdzenie odbiory wiadomosci, onet wysłanie wiadomości z potwierdzeniem odbioru, jak zrobic potwierdzenie wysłania wiadomości na poczcie onet, jak wlaczyc w poczcie potwierzenie odboru maila

[Głosów:6    Średnia:3.8/5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.