Polecane
 

Portal komputerowy » Arctic Accelero Xtreme IV – test wydajnego chłodzenia GPU

Arctic Accelero Xtreme IV – test wydajnego chłodzenia GPU

 

 
Opinia
 

Kategoria: ,
 
Producent:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
49 total ratings

 

Zalety


+wydajność
+kultura pracy (na sensownych obrotach)
+łatwy montaż
+w komplecie pasta termoprzewodząca i termalpady
+chłodzi również układy po drugiej stronie PCB

Wady


- brak radiatorków pamięci w komplecie
- potrzeba bardzo dużej obudowy


Kilka słów o teście

Jak ważna w komputerze jest karta graficzna nie trzeba nikomu tłumaczyć. Kluczową sprawą jest zapewnienie jej odpowiedniej temperatury pracy, aby ta służyła nam długo i szczęśliwie… Albo wydajnie i cicho. Chyba każdy, kto miał kontakt z GTX-em 480 albo Radeonem R9 290X wie co to znaczy głośna i gorąca karta. Zbawieniem może okazać wymiana chłodzenia na inne. Na rynku jest bardzo wiele tego typu produktów. Chcąc ułatwić Wam wybór postanowiliśmy przygotować test jednego z nich. Tym razem firma Arctic podesłała nam najnowsze chłodzenie z popularnej serii Accelero Xtreme – wersję czwartą. Zapraszamy na test.

0
Opublikowano 4 lutego 2015 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Testy

Arctic Accelero Xtreme iv test 1

Arctic Accelero Xtreme IV pozwolił rozgrzać się rdzeniowi do zaledwie 48 stopni Celsjusza! Jest to rewelacyjny wynik. Dla przypomnienia większość kart graficznych jest projektowana tak, by znosić temperatury w granicach 90 st. Celsjusza…

Arctic Accelero Xtreme iv test 1

Po podkręceniu karty graficznej do 1200/1300MHz (i podniesienia napięcia zasilającego z 1,21V do 1,3V) temperatury w przypadku Accelero Xtreme IV dobiły do 50 st. Celsjusza, a fabrycznego – 75.

Arctic Accelero Xtreme iv test 1

Nawet wysokim overclockingu karty pozostały bardzo ciche. Mimo wszystko Accelero Xtreme IV okazał się (z naszym fabrycznym chłodzeniem) o włos cichszy. W obu przypadkach po takim overclockingu karta ustawiała wentylatory na 27% (20% na stock). Najprawdopodobniej zależy to od biosu, który widząc wyższe taktowanie automatycznie zwiększa prędkość „śmigieł”.

Arctic Accelero Xtreme iv test 1

Z uwagi na to, że na rynku są gorętsze karty graficzne postanowiliśmy zrobić testy głośności na wyższych obrotach.

Spis treści: Arctic Accelero Xtreme IV – test wydajnego chłodzenia GPU

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzy



Dodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)