Polecane
 

Portal komputerowy » Arctic Accelero Xtreme IV – test wydajnego chłodzenia GPU

Arctic Accelero Xtreme IV – test wydajnego chłodzenia GPU

 

 
Opinia
 

Kategoria: ,
 
Producent:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
48 total ratings

 

Zalety


+wydajność
+kultura pracy (na sensownych obrotach)
+łatwy montaż
+w komplecie pasta termoprzewodząca i termalpady
+chłodzi również układy po drugiej stronie PCB

Wady


- brak radiatorków pamięci w komplecie
- potrzeba bardzo dużej obudowy


Kilka słów o teście

Jak ważna w komputerze jest karta graficzna nie trzeba nikomu tłumaczyć. Kluczową sprawą jest zapewnienie jej odpowiedniej temperatury pracy, aby ta służyła nam długo i szczęśliwie… Albo wydajnie i cicho. Chyba każdy, kto miał kontakt z GTX-em 480 albo Radeonem R9 290X wie co to znaczy głośna i gorąca karta. Zbawieniem może okazać wymiana chłodzenia na inne. Na rynku jest bardzo wiele tego typu produktów. Chcąc ułatwić Wam wybór postanowiliśmy przygotować test jednego z nich. Tym razem firma Arctic podesłała nam najnowsze chłodzenie z popularnej serii Accelero Xtreme – wersję czwartą. Zapraszamy na test.

0
Opublikowano 4 lutego 2015 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Podsumowanie

accelero_xtreme_iv_g00_1_1Po testach coolera Arctic Accelero Xtreme IV nasuwa nam się jedno słowo – WOW! Chłodzenie ma niesamowitą wydajność. Fabryczny cooler pozwolił karcie rozgrzać się do 72 st. C (lub 75 po OC), natomiast testowany Xtreme IV do.. 48 st. C (lub 50 – OC). To ogromna różnica, a w szczególności biorąc pod uwagę, że to GPU! Na szczęście udało się przy tym zachować bardzo dobrą kulturę pracy. Wentylatory nawet po dwóch godzinach FurMarka nie rozkręciły się powyżej 20%! Po podkręceniu prędkość wynosiła 27% (zapewne jest to zależne od biosu karty).

Kolejną zaletą jest dość prosty (choć trochę czasochłonny) montaż. Cieszy oko wyposażenie, choć dziwi nas to, że producent nie dodał do zestawu radiatorów pamięci. Niestety posiadacze małych obudów będą musieli obejść się smakiem, ponieważ całość łącznie zajmuje aż 5 slotów (cztery w dół, jeden w górę). Na koniec zostawiliśmy cenę, a ta jest naszym zdaniem ustalona na dość rozsądnym poziomie – ok. 260zł (link) Jeśli zaś fabryczne chłodzenie pamięci nie było zbyt dobre trzeba będzie do tej kwoty doliczyć ok. 20zł na radiatorki na pamięci RAM.

Jeśli jesteśmy niezadowoleni ze swojego coolera GPU to, według nas, warto zainteresować się testowanym produktem. Naszym zdaniem Arctic Accelero Xtreme IV zasłużył na ocenę 5/5 oraz rekomendację w kategorii wydajność.

 

wydajność

Sprzęt do testów dostarczył: Arctic

 

Dziękujemy!

Spis treści: Arctic Accelero Xtreme IV – test wydajnego chłodzenia GPU

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)