Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Chłodzenie i modding » SilverStone FW181 oraz FM182 – test dwóch wentylatorów 180mm! » Strona 3

SilverStone FW181 oraz FM182 – test dwóch wentylatorów 180mm!

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Rating
 
 
 
 
 
4.5/5


User Rating
7 total ratings

 

Zalety


+możliwość uzyskania większego przepływu powietrza przy mniejszej głośności
+dobre wyposażenie (w obu przypadkach)

Wady


-brak istotnych


Kilka słów o teście

Na forach komputerowych często można spotkać się z opinią, że zawsze lepiej kupić większy wentylator. Użytkownicy argumentują to tym, że większy wentylator jest w stanie tłoczyć więcej powietrza generując przy tym niższy hałas. Idąc tym tokiem myślenia postanowiliśmy rzucić okiem na dwa duże, bo aż 180mm wentylatory! Zapraszamy!

0
Opublikowano 21 lutego 2016 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

SilverStone FM182

SilverStone FM182 również otrzymujemy w przezroczystym opakowaniu.

SilverStone FM182 opakowanie

Na pierwszy rzut oka jedyną różnicą względem FW181 jest inny kolor ramki. To jednak mało znaczący niuans. Ważniejszą sprawą jest to, że z omawianym wentylatorem w zestawie otrzymujemy kontroler obrotów. Jedna z uwagi na to, że oba „śmigła” sprzedawane są w takiej samej cenie producent musiał gdzieś przyciąć koszty produkcji. „Oberwało się” łożysku, bowiem w wentylatorze FW181 zastosowano łożysko ślizgowe o zwiększonej żywotności, a w FM182 – „zwykłe” ślizgowe. Według producenta to pierwsze cechuje się żywotnością dłuższą o 10 tysięcy godzin. Coś za coś albo dłuższa żywotność, albo kontroler obrotów zestawie.

SilverStone FM182 wentylator 1

SilverStone FM182 wentylator 3

SilverStone FM182 wentylator 2

Wyposażenie jest niemal takie samo jak w poprzednim modelu, czyli składa się z gumowych kołków, śrubek, przejściówki MOLEX ->4pin oraz jak już wcześniej wspominaliśmy kontroler obrotów przeznaczony do instalacji w tylnym slocie rozszerzeń.

SilverStone FM182 wentylator dodatkowe wyposażenie

 

Spis treści: SilverStone FW181 oraz FM182 – test dwóch wentylatorów 180mm!


Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)