Polecane
 

Portal komputerowy » Test Philips 298P4QJEB – recenzja ultrapanoramy! » Strona 4

Test Philips 298P4QJEB – recenzja ultrapanoramy!

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Rating
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
5 total ratings

 

Zalety


+genialna podstawka!
+idealny do pracy
+bardzo dobre kąty widzenia
+bogaty pakiet wejść i wyjść
+bardzo dobra fabryczna kalibracja
+głośniki

Wady


-(ze względu na mało popularne proporcje) cześć mediów będziemy musieli rozciągać, jeśli nie chcemy ich oglądać z czarnymi pasami po bokach


Kilka słów o teście

Na początku ery tzw. „desktopów” rynek był zdominowany przez monitory o proporcjach ekranu 4:3, czyli przez tzw. „kwadraty”. Gdzieś w okolicach 2009 roku bardzo popularne stały się monitory panoramiczne, o przekątnych 16:9 i 16:10. Nadawały się one bardzo dobrze do filmów i gier. Nie wszyscy byli jednak z nich zadowoleni. Ci, którzy komputera używali do pracy bądź do przeglądania Internetu otrzymywali tylko szerszą stronę, która była wstanie wyświetlić tyle samo „pożytecznych” informacji co monitor 4:3 o znacznie mniejszej przekątnej. Dlatego od niedawna producenci wydają monitory o proporcjach ekranu 21:9, które… łączą zarówno zwolenników, jak i przeciwników ekranów panoramicznych. Zwolennicy otrzymują jeszcze szerszy ekran, a przeciwnicy… dwa „kwadraty”, tylko, że bez ramek! W nasze ręce niedawno traił monitor o takiej właśnie „nowoczesnej” przekątnej – Philips 298P4QJEB. Zapraszamy na test.

0
Opublikowano 29 grudnia 2014 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Testy – odwzorowanie kolorów

Monitor nie posiada przedefiniowanych trybów wyświetlania obrazu, ale jednak w opcjach możemy ustawić nasycenie koloru czerwonego, niebieskiego i zielonego. W menu OSD znajdziemy także opcję o nazwie „SmartImage”, która dobiera ustawienia jasności, kontrastu i punktu bieli do naszych potrzeb (jest tam m.in. tryb biurowy, gry, filmowy, ekonomiczny itd.). My proponujemy zostawić monitor na ustawieniach fabrycznych, bo te są bardzo dobre! Nie będą przypominać tych fabrycznych z telewizorów (i telefonów) pewnego producenta na literę „S”. Jesteśmy zaskoczeni tak dobrą fabryczną kalibracją. To bardzo duży plus dla początkujących grafików czy kinomaniaków.

Zdjęcie pochodzi ze strony expertreviews.co.uk

Philips 298p4 Philips 298p4 7 Philips 298p4 6 Philips 298p4 4 Philips 298p4 3 Philips 298p4 2

Spis treści: Test Philips 298P4QJEB – recenzja ultrapanoramy!

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzy



Dodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)