7
Opublikowano 17 marca 2012 w Portal komputerowy » Oprogramowanie » Multimedia » Konwersja pliku divX na rmvb
 
 

Konwersja pliku divX na rmvb


Czy filmy zajmują zbyt dużo miejsca na twoim dysku? W tym artykule przedstawię informacje na temat stratnej, bardzo wydajnej kompresji filmów. Do naszych badań posłuży format RMVB.
RMVB jest kontenerem multimediów oferującym stratną metodę kompresji filmów, pozwalającą na znaczne zmniejszenie wielkości pliku (nawet o 40%większą w porównaniu z DivX czy XviD) przy nieznacznych stratach na jakości obrazu i dźwięku. Format ten, ze względu na niewielki rozmiar plików nim skompresowanych jest powszechnie stosowany. Do odtwarzania filmów potrzebny jest wydajniejszy komputer niż w przypadku DivX i XviD. Dlatego też dopiero niedawno zyskał on taką popularność. Nazwa RMVB pochodzi od akronimu Real Media Variable Bitrate (dosłownie Prawdziwe Media ze zmienną ilością bitów na sekundę). Format zawiera strumień RealVideo i RealAudio.

Dlaczego warto konwertować pliki wideo do RMVB? Jest wiele powodów:

 • oszczędność miejsca (plik w RMVB zajmuje ok. ½ wielkości pierwotnego pliku) przy dobrym stosunku jakość obrazu/wielkość MB. W ten sposób na zwykłej płycie CD możemy zmieścić kilka pełnometrażowych filmów, a na DVD kilkanaście.

Opis jak przekonwertować film z DivX na RMVB:

 • Będziemy potrzebowali programu Easy RealMedia Producer, który możemy ściągnąć tu. LINK
 • Po instalacji uruchamiamy nasz konwerter następnie w oknie głównym programunaciskamy przycisk Add i otwieramy plik wideo, który chcemy przekonwertować.
  przeróbka DivX na RMVB, Easy RealMedia, RMVB konwerter, rmvb

  Easy RealMedia - RMVB konwerter

  konwersja DivX na RMVB, rmvb, divX

  Otwieranie pliku do konwersji na RMVB

 • Dajemy OK. i naciskamy przycisk STARTProgram zaczyna przerabiać i musimy już tylko czekać na wyniki

  konwersja DivX na RMVB, rmvb, divX

  wybór filmu do konwersji

konwersja DivX na RMVB

czas konwersji z DiVX na RMVB

W prosty sposób możemy skonwertować dowolną ilość zbiorów, należy tylko pamiętać, że im wydajniejszy procesor tym mniej czasu zajmie nam konwersja filmów do RMVB.

Spis treści: Konwersja pliku divX na rmvb

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.