0
Opublikowano 12 czerwca 2012 w Portal komputerowy » Wiadomości » Sprzęt » Najmniejszy na świecie dysk z interfejsem Thunderbolt
 
 

Najmniejszy na świecie dysk z interfejsem Thunderbolt

Freecom mobile drive, dysk Misubishi
Freecom mobile drive, dysk Misubishi

Freecom, część Mitsubishi Chemical Holdings Group i nagradzany producent przenośnych urządzeń pamięciowych, przedstawił dziś zupełnie nowy model dysku Mobile Drive Mg, teraz wyposażony w interfejs Thunderbolt.

Mobile Drive Mg, który ma zaledwie 15 mm grubości i elegancką obudowę ze stopu magnezu, zawsze był atrakcyjny dla fanów Apple przykładających szczególną wagę do stylu. Teraz, z interfejsem Thunderbolt i pojemnością 1 TB, oferuje moc dorównującą znakomitemu wyglądowi. Dysk będzie dostępny w sklepach od wakacji a jego cena będzie wynosić ok. 949 zł. 

Freecom mobile drive, dysk Misubishi

Freecom mobile drive


Nowy interfejs Thundebolt umożliwia szybki transfer danych między dyskiem, a urządzeniami Mac z szybkością nawet 20-krotnie większą, niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań USB 2.0. Ultraszybka transmisja w połączeniu z pojemnością 1 TB sprawia, że dysk jest idealny dla użytkowników komputerów Mac, którzy mają wysokie wymagania w zakresie przechowywania danych, a nie lubią czekać na przeniesienie plików, zdjęć, filmów i muzyki.

Mobile Drive Mg jest zarazem najmniejszym dyskiem z interfejsem Thunderbolt, jaki jest dziś dostępny na rynku. W ten sposób Freecom kontynuuje tradycję dostarczania innowacyjnych urządzeń, które są zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne. Lekki i przenośny dysk ma zaledwie kilka milimetrów grubości, a magnezowa obudowa sprawia, że jest mocny, trwały, przyjazny dla środowiska i dopasowany kolorystycznie do MacBooka. Właśnie ze względu na te cechy projektowe Mobile Drive Mg otrzymał tytuł „Najlepszego z najlepszych” w prestiżowym konkursie red dot Awards 2012.

„Nasz nowy dysk Thunderbolt jest równie potężny w środku, co estetyczny na zewnątrz. Oferuje błyskawiczny transfer danych i dużą pojemność w połączeniu ze wzornictwem, którego użytkownicy przywykli oczekiwać po firmie Freecom — powiedział Dick C. Hoogerdijk, prezes i dyrektor generalny firmy Freecom. — Wysoka wydajność dysku Mobile Drive Mg, cienka konstrukcja i magnezowe wykończenie przysporzyły mu już wielu zwolenników i sprawiły, że jest doskonałym uzupełnieniem laptopów Apple MacBook”.

Oprócz interfejsu Thunderbolt dysk obsługuje również standard USB 3.0, który umożliwia transmisję danych z szybkością około 130 MB/s. Jest również zgodny wstecz ze wszystkimi komputerami i notebookami wyposażonymi w złącze USB 2.0. Dysk jest sformatowany w systemie plików HFS+, więc może od razu współpracować z dowolnym komputerem Mac. Jest też w pełni kompatybilny z funkcją Time Machine.

Spis treści: Najmniejszy na świecie dysk z interfejsem Thunderbolt

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.