1
Opublikowano 28 września 2012 w Portal komputerowy » Wiadomości » Nowy, bezprzewodowy router zorientowany na wydajność – TEW-712BR
 
 

Nowy, bezprzewodowy router zorientowany na wydajność – TEW-712BR


TRENDnet, lider rozwiązań sieci przewodowych oraz bezprzewodowych ogłosił dzisiaj dostępność nowego rutera N150, model TEW-712BR. Urządzenie to jest skupione na osiągnięciu jak największej wydajności celem strumieniowania obrazu w jakości HD do Twojego telewizora podczas np. surfowania po Internecie. Ruter został zaprojektowany dla użytkowników, którzy łączą się z Internetem z przeciętnego domu. Do urządzenia można podłączyć dyski NAS, komputery oraz drukarki dzięki czterem portom Ethernet znajdującym się na tyle urządzenia. Urządzenie oferuje teoretyczną prędkość 150Mb/s podczas przesyłania danych w sieci bezprzewodowej. Najnowsze rozwiązania szyfrowania danych chronią Twoją sieć przed nieautoryzowanym dostępem.

Bezproblemowe użytkowanie

 

Intuicyjny instalator poprowadzi Cię przez kolejne kroki konfiguracji urządzenia oraz pomoże przy ustawianiu sieci bezprzewodowej. Diody LED znajdujące się na przednim panelu urządzenia określają jego status. Podłączanie poszczególnych urządzeń do bezprzewodowej sieci jest jeszcze łatwiejsze, dzięki zastosowaniu technologii WPS (WiFi Protected Setup). Dni wpisywania skomplikowanych kluczy odeszły w niepamięć, od teraz aby połączyć się z siecią wystarczy nacisnąć przycisk WPS na obudowie urządzenia.

Dostęp użytkowników

 

Użytkownicy są w stanie zarządzać podłączonymi urządzeniami, dostępem do stron oraz dostępem do różnych typów plików. Rodzice są w stanie stworzyć listę smartfonów, tabletów, komputerów oraz drukarek, które będą mogły podłączyć się bezprzewodowo do rutera. Takie rozwiązanie znacznie ogranicza nieautoryzowany lub niechciany dostęp do sieci bezprzewodowej. Dodatkowo, istnieje możliwość zablokowania niektórych stron internetowych oraz pewnych typów plików. Logi tworzone na bieżąco zapisują informacje dotyczące podłączonych urządzeń, utraty pakietów, aktywności systemu oraz ataków Internetowych. Logi można bezpośrednio przeglądać na ruterze lub mogą być one cotygodniowo wysyłane na Twoją skrzynkę mailową.

Wsparcie dla Open Source

Ruter TEW-712BR wspiera oprogramowanie Open Source, dzięki czemu zarówno programiści Linux jak i entuzjaści open-source mają dostęp do kodu źródłowego oprogramowania rutera na stronie openwrt.org.

Oszczędność energii

Technologia GREENnet pozwala oszczędzić energię elektryczną, dzięki czemu ruter jest bardziej przyjazny środowisku niż konkurencyjne urządzenia. Oszczędność energii sięga nawet 50% w porównaniu do ruterów tej samej klasy co TEW-712BR.

 

Sugerowana cena detaliczna urządzenia wyniesie do 150zł. Urządzenie posiada 3 lata gwarancji.

Źródło: Inf. prasowa

Spis treści: Nowy, bezprzewodowy router zorientowany na wydajność – TEW-712BR

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

-Highlander-
 
Krótka, zwięzła i na temat:)