1
Opublikowano 10 lipca 2012 w Portal komputerowy » Wiadomości » Sprzęt » TRENDnet wyjaśnia działanie PoE
 
 

TRENDnet wyjaśnia działanie PoE


Technologia Power over Ethernet (PoE) pozwala na przesyłanie tym samym kablem zarówno dane jak i zasilanie potrzebne do działania urządzenia. Technologia PoE oferuje stabilne połączenie oraz znacznie redukuje koszty instalacji sprzętu sieciowego, ponieważ urządzenia nie musza znajdować się w pobliżu źródła energii.

Switche

Switche wyposażone w złącza PoE z łatwością integrują się z siecią. Jeżeli urządzenie nie posiadające technologii PoE zostanie podłączone do portu PoE to switch będzie wysyłał jedynie dane do tego urządzenia, dzięki czemu łączenie urządzeń PoE i nie-PoE stało się wyjątkowo proste i efektywne. Switche PoE również rozpoznają różne porty PoE, np. switch PoE+, który pozwala na zasilanie urządzeń 30 watami. Switch ten automatycznie wyśle moc rzędu 30 watów do urządzenia PoE+ i tylko 15 watów do zwykłego urządzenia PoE. TRENDnet posiada szeroką gamę urządzeń PoE oraz PoE+ odpowiednich dla Twoich wymagań.

Splitery

Splitery PoE są najczęściej używane do szybkiego podłączenia urządzeń nie-PoE takich jak Access Pointy w zdalnych lokacjach. Kabel Ethernet ze switcha z reguły jest dostępny w miejscu instalacji sprzętu. Spliter pozwala na rozdzielenie sygnału z danymi oraz z mocą dzięki czemu możliwe jest podłączenie urządzeń nie posiadających technologii PoE. Splitery pozwalają oszczędzić czas oraz pieniądze, ponieważ nie jest wymagana instalacja dodatkowej sieci elektrycznej by móc zasilić zdalne urządzenia. Splitery również pozwalają na podłączenie prawie każdego urządzenia sieciowego do istniejącej infrastruktury.

Iniektory

Iniektory służą jako substytut switcha PoE. Iniektory konwertują pojedynczy port na port PoE, dzięki czemu można podłączyć do niego takie urządzenia jak np. kamery IP oraz Access pointy. Iniektory PoE używane są przy instalacji kilku kamer PoE, ponieważ dzięki iniektorom nie trzeba kupować drogiego switcha PoE, dzięki konwersji portu nie-PoE na PoE. Iniektory instalowane są zaraz za switchem, a kabel PoE jest podłączany do kamer PoE (lub innych urządzeń PoE). Iniektory to małe urządzenia łatwe w użyciu, które pozwalają na szybką integrację urządzeń PoE z Twoją siecią.

Access Pointy

Podwieszane sufity, zwłaszcza ze zdejmowanymi panelami, idealnie nadają się do instalacji Access pointów PoE. Zaledwie kilka minut trwa instalacja urządzenia oraz poprowadzenie kabla ze switcha, poprzez sufit do miejsca instalacji urządzenia. Do instalacji Access pointów nie-PoE w zdalnych lokacjach z reguły używa się spliterów.

Kamery IP

Kamery IP montowane są w magazynach, korytarzach oraz na ścianach na zewnątrz budynków z reguły z dala od gniazdek sieci elektrycznej. PoE znacznie redukuje koszt oraz czas instalacji kamer IP dzięki eliminacji potrzeby bliskości źródła energii w pobliżu miejsca instalacji. TRENDnet posiada ogromną gamę urządzeń z wieloma funkcjami.

Spis treści: TRENDnet wyjaśnia działanie PoE

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.