Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Chłodzenie i modding » Noctua NH-L9x65 – test coolera HTPC » Strona 5

Noctua NH-L9x65 – test coolera HTPC

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
4 total ratings

 

Zalety


+wydajność (w swojej klasie)
+wsparcie producenta
+łatwy montaż
+śrubokręt w zestawie
+dobra pasta w komplecie
+6 lat gwarancji

Wady


- cena mogłaby być niższa


Kilka słów o teście

Chłodzenie Noctua NH-L9 jest na rynku już dość długo. Zatem nic dziwnego w tym, że producent postanowił wydać jego następcę. Noctua NH-L9x65, bo o nim mowa jest nieco wyższy od poprzednika. I tu, na pierwszy rzut oka zmiany się kończą. Bez obaw, w tekście przyjrzymy się wprowadzonym modyfikacjom dokładniej. Zapraszamy do lektury!

0
Opublikowano 30 kwietnia 2015 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Testy

Noctua NH-l9x65 raijintek zelos intel box

W tym teście wyjątkowo zdecydowaliśmy się podpiąć wentylator do płyty głównej i pozwolić, by układ PWM kontrolował za nas obroty wentylatora. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Cooler kierowany jest do komputerów HTPC, w których często nie ma żadnych kontrolerów obrotów, dlatego zazwyczaj jesteśmy zmuszeni podłączać „śmigła” prosto do płyty głównej. U nas na każdym chłodzeniu umieszczonym na wykresie obroty zostały ustawione na minimum. Ze względu na użycie energooszczędnego, dwurdzeniowego procesora taktowanego zegarem 2,6GHz uzyskane temperatury są dużo niższe niż w przypadku procesorów 4-ro rdzeniowych. W tym wypadku testowany cooler uzyskał wynik 48 stopni Celsjusza. Jest to o wiele lepiej niż udało się uzyskać na coolerze boksowym.

Noctua NH-l9x65 raijintek zelos intel box 1

W przypadku coolera Noctua fabryczny wentylator rozpędził się do ok 1300 obrotów na minutę (maksymalnie 2500). Generował przy tym hałas na poziomie 31,2dB(a) (na wysokości uszu). To niemal niesłyszalnie i zauważalnie mniej, niż generował cooler boksowy.

Spis treści: Noctua NH-L9x65 – test coolera HTPC

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)