Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Test Phillips 284E5QHAD – monitor MVA » Strona 11

Test Phillips 284E5QHAD – monitor MVA

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
5 total ratings

 

Zalety


+naturalny, ładnie odwzorowany obraz
+kontrast
+czerń
+akceptowalny ghosting
+kąty widzenia ekranu
+mały inputlag
+głośniki
+dwa złącza HDMI
+obsługa MHL
+28"

Wady


-niestabilna podstawa


Kilka słów o teście

Test monitora o ogromnej(jak na komputerowe standardy) przekątnej, świetnej matrycy MVA oraz kilku dodatkowych złączach czyniących z niego uniwersalne narzędzie pracy i rozrywki.

0
Opublikowano 13 października 2014 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Podsumowanie

Philips 284E to zdecydowanie udany produkt. Po zmianie punktu bieli z 9300K na 6500K wyświetlany obraz będzie naturalny i naprawdę ładny dla oka. Nie korzystaliśmy w naszych testach z dodatkowej kalibracji, ale ustawienia fabryczne robią wrażenie, choć nie mamy pojęcia dlaczego Philips domyślnie nie ustawił bieli na 6500K. Philips w testowanym monitorze zastosował błyszczącą powłokę(wyjątkowo lubianą w marketowych wystawach), która „ożywia kolory” na ekranie, ale powoduje refleksy i odbicia.  Problem ten zniwelowano poprzez możliwość ustawienia dość wysokiej jasności obrazu, nie ma więc obaw przy użytkowaniu monitora w nasłonecznionych pomieszczeniach.  Kąty widzenia są bardzo dobre,  a wliczając w to fakt, że mamy tu do czynienia z matrycą MVA, to można nawet rzec, że świetne. Philips 284E cechuje wysoka czerń i kontrast. Dlatego np. w ciemnych scenach widać bardzo dużo detali. Obawialiśmy się efektu zwanego ghostingiem, ale nie było to konieczne, bowiem w testowanym monitorze to zjawisko jest niemal niezauważalne, jeśli komuś by jednak przeszkadzało to zawsze w menu OSD może „poprawić” czas reakcji pikseli. Podczas testów nie zauważymy problemów wynikających ze zjawiska input lag. Wyraźny i błyskawicznie wyświetlany obraz to nie wszystko, tak więc czas na gadżety, które zadowolą bardziej wymagających użytkowników.  Bardzo spodobały nam się dwa porty HDMI  (jeden z obsługą MHL), port D-SUB oraz wyjście i wejście Jack. Dzięki wbudowanym głośnikom oszczędzamy miejsce na biurku i oczywiście nie musimy się martwić o dodatkowe źródło dźwięku przy podłączaniu multimediów do monitora. Nie znaleźliśmy wyraźnych wad tego modelu monitora, poza podstawą, która łatwo przenosi drgania na ekran.

Naszym zdaniem Phillips 284E5QHAD zasłużył na ocenę 5/5 oraz rekomendację w kategorii doskonała jakość.

Sprzęt do testów dostarczył:

Serdecznie dziękujemy!

Spis treści: Test Phillips 284E5QHAD – monitor MVA

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)