Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Monitory » Test Samsung S34E790C. Zakrzywiony monitor 4K. » Strona 3

Test Samsung S34E790C. Zakrzywiony monitor 4K.

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Rating
 
 
 
 
 
4.5/5


User Rating
6 total ratings

 

Zalety+ Bardzo duża przestrzeń robocza
+ Świetny komfort pracy
+ Bardzo dobra jakość obrazu
+ Atrakcyjna i nowoczesna stylistyka
+ Dobra ergonomia
+ Wbudowane porty USB 3.0
+ Jakość wykonania
+ Energooszczędność
+ Wbudowane głośniki dają radę w grach i filmach

Wady- Cena
- Odświeżanie 60Hz
- Kąty widzenia mogłyby być szersze
- W zestawie przydałby się pilot
- Nasz egzemplarz monitora miał skłonności do przechylenia się na bok
- Półmatowa matryca częściowo odbija otoczenie i zbiera odciski palców
- Wymiary monitora wymuszają na nas właściwe warunki otoczenia


Kilka słów o teście

Zakrzywiona matryca ma zapewnić lepsze odczucia podczas oglądania obrazu. Czy tak jest w rzeczywistości? Przekonamy się o tym na przykładzie testowanego Samsunga S34E790C. Monitor Samsung S34E790C prezentuje obraz w rozdzielczości ULTRA‑WQHD (3440 x 1440 pikseli), a zatem przy zastosowanej przekątnej zagęszczenie pikseli na cal jest niemal równe 110. Matryca cechuje się jasnością na poziomie 300 cd/m2, współczynnikiem kontrastu 3000:1 i proporcjami 21:9.

0
Opublikowano 1 października 2015 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Samsung S34E790C – ciekawe funkcje i odczucia z użytkowania

Ten niezwykły monitor wyposażono w kilka ciekawych funkcji, które teraz pokrótce opiszemy.

Zakrzywiony ekran

To podstawowa cecha wyróżniająca monitor na tle innych modeli. Krzywizna ekranu została precyzyjnie dobrana w taki sposób, aby odpowiadać konstrukcji ludzkiego oka. W ten sposób pole widzenia znacząco się powiększa, co sprawia wrażenie, że sam ekran i powierzchnia robocza są większe niż w przypadku analogicznego monitora o klasycznej konstrukcji.

LS27D590CS-EN-637094-0

 

Flicker Free

Technologia chroniąca oczy przed nadmiernym zmęczeniem powodowanym przez migotanie obrazu. Dzięki tej technologii zjawisko to jest zredukowane, co sprawia, że można znacznie bardziej komfortowo oglądać filmy, przeglądać internet, grać, czy po prostu pracować – nawet przez wiele godzin.

samsung flicker freeTryb gry

Tryb gry optymalizuje ustawienia odbiornika TV do grania w gry wideo na konsolach typu XBOX lub Playstation.

Zalecenia odnośnie używania trybu gry:

  • trybu gry nie można używać podczas oglądania telewizji,
  • tryb gry należy włączać po podłączeniu konsoli. W przeciwnym wypadku jakość obrazu może ulec pogorszeniu,
  • tryb gry powoduje automatyczne ustawienie trybu obrazu na standardowy, a trybu dźwięku na film,
  • w niektórych przypadkach tryb gry może powodować drżenie obrazu.

samsung tryb gry

Głośniki stereo

Monitor SE790C oferuje zaawansowane funkcje, które optymalizują jakość obrazu i dźwięku, by zapewnić bogactwo wrażeń i rozrywkę najwyższych lotów. Wbudowane głośniki stereo (7 W x 2) dopasowano idealnie do krzywizny ekranu. Dzięki silnikowi Dual Sound i zaawansowanej technologii odpowiadającej za akustykę głośniki zapewniają bogaty, szczegółowy dźwięk.

samsung stereo speakers

Ergonomia

Monitor wyposażony jest w podstawę umożliwiającą regulację pozycji ekranu. Ekran można odchylić do tyłu oraz ustawić jego wysokość do odpowiadającego nam poziomu. Dzięki standardowi VESA monitor można też bez problemu zamontować na ścianie lub dedykowanym uchwycie.

esamsung curved rgonomia

To dwie funkcje pozwalające w pełni wykorzystać dużą przestrzeń roboczą monitora. Ultrapanoramiczny ekran bez trudu pomieści kilka okien ustawionych obok siebie. Dodatkowo, monitor pozwala na wyświetlanie obrazu z dwóch źródeł jednocześnie. Obrazy mogą być wyświetlane obok siebie lub w klasycznym trybie Picture-in-Picture z jednym obrazem główny, a drugim zajmującym do 25 procent powierzchni ekranu.

pipOdczucia z użytkowania

Producent w tym modelu zastosował matrycę SVA, która oferuje nam szerokie kąty widzenia. Szerokie choć nie idealne. Spoglądając na ekran pod ostrym kątem, tracą one na wyrazistości. Niemniej to bardzo dobry monitor. Oferuje użytkownikowi bardzo wysoki komfort podczas pracy na nim. Zakrzywiony ekran to bardzo dobre i sprawdzające się w praktyce rozwiązanie. Najważniejsze że nasze oczy nie meczą się przy obcowaniu z tą technologią. Proporcje ekranu 21:9 (w stosunku do 16:9) pozwalają nam umieścić na pulpicie wszystko czego zapragniemy, a miejsca wciąż nam jeszcze zostanie. Arkusz kalkulacyjny a obok przeglądarka? – to żaden problem. Graficy komputerowi, tudzież profesjonalni monterzy klipów wideo, również w pełni wykorzystają potencjał tego monitora. Oprócz tego, proporcje świetnie nadają się do grania. Z racji gabarytów urządzenie nadaje się świetnie, jako telewizor, bądź ogólnie odbiornik filmów, lecz minusem jest tutaj obecność jedynie joysticka z tyłu obudowy. Brakuje trochę dołączonego do zestawu pilota w sytuacji, gdy te filmy oglądamy. Tak byśmy wszystko co nam akurat potrzebne regulowali za pomocą niego, a obecnie tej możliwości nie mamy.

Podświetlenie monitora – poziom czerni

samsung se790c 34' curved czerń matrycy

Czas reakcji matrycy

samsung 34' curved - PPA 1-16

Takie gabaryty matrycy niwelują mus używania dwóch osobnych monitorów. Musimy przyznać, że to ma sens, bowiem dla Nas wygodniej było używać jeden duży, aniżeli dwa mniejsze monitory, które do tego posiadały grube ramki. Niemniej co jest lepsze, to już kwestia do wyboru dla każdego z Was osobna. Wszystko ładnie, ale szkoda że cena zakupu jest aż tak wysoka, co niestety czyni monitor mało dostępnym dla przeciętnego Kowalskiego. Obecnie za tą kwotę można już złożyć dwa normalne komputery, a co dopiero kupno monitora. Niestety tak to już jest, że nowe technologie muszą na początku swoje kosztować.

Pobór energii

bemot 6907C

Niezależnie od ustawionego trybu wyświetlania pobór energii wynosił około 39W. Włączenie filmu i ustawienie głośności na maksimum zaowocowało skokiem tej wartości do około 60W. W trybie stand by pobór energii według naszego miernika wynosił 0,5W. Ogólnie rzecz biorąc monitor nie wyróżnia się szczególnie pod względem pobieranej energii na tle konkurencji.

Spis treści: Test Samsung S34E790C. Zakrzywiony monitor 4K.

Robert Żabiński
 
Redaktor i tester sprzętu komputerowego oraz mobilnego. Wcześniej sporo widziany w ekipach: PCCentre.pl, PCFoster.pl, a przede wszystkim w PCArena.pl.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)