0
Opublikowano 26 września 2016 w Portal komputerowy » Wiadomości » Sprzęt » Smartwatche – nowy sposób na mierzenie czasu
 
 

Smartwatche – nowy sposób na mierzenie czasu


Choć miłośników tradycyjnych czasomierzy nie ubywa, to pojawia się także spora grupa wielbicieli nowoczesnych urządzeń, które poza wskazywaniem czasu mają również wiele innych zastosowań. Smartwatche, bo o nich mowa, podbijają serca zarówno zwyczajnych użytkowników jak i kolekcjonerów.

Smartwatch – co to takiego?

Smartwatch to elektroniczny odpowiednik zegarka. Jego cechą charakterystyczną jest to, że poza odmierzaniem czasu posiada również wiele różnorodnych aplikacji, które sprawiają, iż można śmiało porównać go z mini komputerem. Smartwatche poza pokazywaniem aktualnej godziny często są wyposażone w oprogramowanie umożliwiające np. mierzenie tętna, pomiar ilości przebytych kilometrów czy odbieranie połączeń telefonicznych. To jednak tylko początek długiej listy funkcji jakie może spełniać to urządzenie.

Dla kogo smartwatch?

Smartwatche to urządzenia właściwie dla każdego, kto lubi innowacyjne urządzenia elektroniczne. Jedyną przeszkodą w posiadaniu takiego zegarka jest jego cena. Należy wyraźnie podkreślić, że nie jest to tani sprzęt. Wprawdzie takie urządzenia można znaleźć w cenie nie przekraczającej 100 zł, ale większość dostępnych na rynku modeli jest znacznie droższa. Cena uzależniona jest od ich producenta oraz możliwości technicznych.

Dla kolekcjonerów

Tradycyjne zegarki można kupić już za kilkanaście złotych, ale można też zapłacić za nie kilkaset tysięcy złotych. Zegarki z najwyższej półki są tak drogie z wielu powodów, a jednym z nich jest unikalność. Produkowane w niewielkiej ilości egzemplarzy zegarki kolekcjonerskie są drogie już w chwili zakupu, a z biegiem czasu ich wartość jeszcze wzrasta. Tak samo jest w przypadku smartwatchy. Pojawiły się już na rynku specjalne urządzenia kolekcjonerskie. Jednymi z ciekawszych jest seria Appel Watch dedykowana rosyjskim odbiorcom. W tym wypadku nowoczesne funkcje łączą się w jedno z tradycyjnym i pełnym przepychu designem o zabarwieniu historycznym.

Smartwatche powoli podbijają świat dzięki szerokiemu wachlarzowi funkcji, których nie mogą spełniać tradycyjne zegarki. Nie zmienia to jednak faktu, że podobnie jak w przypadku mechanicznych czasomierzy, już teraz powstają luksusowe modele smartwatchy.

Spis treści: Smartwatche – nowy sposób na mierzenie czasu

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 3]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.