14
Opublikowano 19 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows 7 » Poprawa wyglądu » Włączenie własnych rozdzielczości w Windows 7
 
 

Włączenie własnych rozdzielczości w Windows 7


Domyślnie w Windows 7 mamy zablokowany dostęp do kilku ciekawych rozdzielczości szczególnie przydatnych w dobrych monitorach netbooków (np. Asus Eee PC) i niektórych ekranach LCD. W ten sposób możemy zmodyfikować wielkość pulpitu do rozmiarów jakie nam odpowiadają i są prawidłowo wyświetlane na monitorze (ważne jest aby obraz nie był rozmyty czy zniekształcony).

Jeśli chcesz przetestować inne, ukryte rozdzielczości ekranu skorzystaj z poniższej rady:

  1.  Kliknij na Start, a następie Uruchom i wo oknie wpisz: Regedit i OK
  2.   Poszukaj w rejestrze (F3 -> szukaj Wartości, kolejne F3 aby znaleźć następną o tej samej nazwie): Display1_DownScalingSupported i zmień: „0” na „1”
  3.  Restart komputera
  4.  Po restarcie będziesz miał ukryte rozdzielczości jak np. 1000×600, 1024×768 i 1152×864 w panelu Ekran
Aktywacja ukrytych rozdzielczości w Windows 7, zmiana rozdzielczości, rozdzielczość ekranu, brak rozdzielczości, ustawienie rozdzielczości, własna rozdzielczość

Aktywacja ukrytych rozdzielczości w Windows 7

Spis treści: Włączenie własnych rozdzielczości w Windows 7

Słowa kluczowe: zmienianie rozdzielczości ekranu w systemie windows 10, zmiana rozdzielczości ekranu

Click to rate this post!
[Total: 72 Average: 2.6]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.