12
Opublikowano 8 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Administracja » Jak uruchomić program jako administrator na koncie z ograniczeniami
 
 

Jak uruchomić program jako administrator na koncie z ograniczeniamiJak wiadomo używanie konta z ograniczonymi uprawnieniami do surfowania w sieci jest o wiele bezpieczniejsze niż przebywanie w tym czasie na koncie z prawami administratora. Na koncie z ograniczeniami nie możesz jednak wykonać takich operacji jak administrator – instalacja programów, modyfikacja rejestru itp. Istnieje sposób na uruchamianie różnych operacji na koncie użytkownika o ograniczonych uprawnieniach jako administratora.

Przykład jak uruchomić Edytor rejestru za pomocą polecania runas:

  1. Kliknij na Start | Uruchom | cmd, po czym wpisz komendę: runas /user:localhost\administrator regedit lub w Uruchom:
  2. Po naciśnięciu klawisza Enter należy podać hasło administratora – pole, w które musisz je wpisać nie będzie uzupełniane żadnymi znakami podczas wpisywania.
  3. Aby ułatwić sobie uruchamianie edytora rejestru, czy innej aplikacji utwórz na pulpicie skrót podając jako lokalizacje elementu odpowiednią komendę.

Uruchom jako administrator na koncie z ograniczeniami

Spis treści: Jak uruchomić program jako administrator na koncie z ograniczeniami

Słowa kluczowe: uruchom jako administrator, cmd jako administrator, administrator uniemożliwił uruchomienie, jak zainstalować program bez uprawnień administratora, uruchom jako administrator windows 10, jak ominąć uprawnienia administratora, administrator uniemożliwił uruchomienie tej aplikacji, administrator uniemożliwił uruchomienie tej, jak zainstalować program bez administratora, nie moge wejs do win 7 bo mam haslo jakis program po polsku

[Głosów:76    Średnia:2.8/5]

Dziadek