Opublikowano 22 września 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Narzędzia » Łamanie haseł systemu Windows
 
 

Łamanie haseł systemu Windows

łamanie haseł Windows
łamanie haseł Windows

Czasami może się zdarzyć, że zapomnimy naszego hasła dostępu do konta w systemie Windows i nie możemy się zalogować. Niektórzy błędnie myślą, ze pozostaje nam tylko ponowna instalacja systemu. Dziś pokażę Wam, jak w prosty sposób można ponownie uzyskać dostęp do systemu. Można to po prostu nazwać łamaniem haseł. A to wszystko za pomocą jednego programu, płyty CD i BIOSu.Będziemy potrzebowali: odpowiedniego programu – w naszym wypadku Ophcrack, programu do wypalania płyt, czystego nośnika CD, sprawnego napędu CD-ROM i dostępu do BIOSu.

Program wspiera systemy Windows XP, Vista i 7.

System Windows po utworzeniu hasła do danego konta użytkownika, szyfruje go i zapisuje do pliku SAM, zlokalizowanego w folderze System32, przez co nie jesteśmy w stanie sami odszyfrować hasła. Technik deszyfrowania jest mnóstwo, a najpopularniejszą z nich jest tzw, “brute force attack”. Jest to naprawdę wolna metoda łamania haseł, ale nie ma możliwości, abyśmy nie otrzymali naszego hasła. Czas zależy oczywiście od długości i skomplikowania hasła. Ophcrack korzysta z techniki “brute force” i “rainbow tables”, dzięki czemu jego skuteczność wzrośnie, a czas łamania hasła może być znacznie krótszy.

Tyle słowem wprowadzenia, teraz szybka instrukcja:

  • Pobieramy program Ophcrack (3.4.0), który jest w obrazem .iso – LiveCD bądź instalatorem Windows.
  • Wypalamy go na płycie CD za pomocą NERO, Alcohol lub np. ISORecorder.
  • Uruchamiamy komputer ponownie z płyty CD w napędzie i w BIOSie zmieniamy priorytety dysków, tak aby CD-ROM uruchomić w pierwszej kolejności. Ewentualnie w nowszych płytach głównych klikamy F10 lub F12 w trakcie uruchamiania komputera. Następnie ładuje nam się BootManager, w którym wskazujemy płytę CD jako taką, którą chcemy uruchomić.
  • Gdy uda nam się włączyć program z płyty, powinno pojawić się zielone menu z trzema opcjami do wyboru, a mianowicie: Ophcrack Graphic mode, Ophcrack Graphic VESA mode i Ophcrack Text mode. Wybieramy Ophcrack Graphic mode.
  • Pokaże się teraz główne menu programu. Ophcrack już szuka haseł. Ostatnia kolumna wyświetla hasła dla danego użytkownika. I to wszystko.
  • Możemy wyjść z domu, zrobić sobie drzemkę, a gdy wstaniemy, na pewno nasze zgubione hasło zostanie znalezione.
  • Uruchamiamy komputer ponownie i logujemy się!

Pobierz: Ophcrack LiveCD

Program jest cały czas aktualizowany. Jego najnowsza wersja pochodzi z maja tego roku!

Spis treści: Łamanie haseł systemu Windows

Słowa kluczowe: ophcrack instrukcja, programy do win7 pro program lamania hasla adminstratora, łamanie hasła huawei mediatab 8, program do usuwania hasla win7, progra do lamania kodu adminstratora win 7, łamanie hasła logowania windows xp, łamanie haseł laptop, programy do obchodzenia hasla windows 8, haki na windowsa 7 na łamanie hasła, program do lamania hasla

[Głosów:18    Średnia:3.1/5]

Webstero