Portal komputerowy » od 400 do 500zł » Test obudowy Antec Eleven Hundred » Strona 9

Test obudowy Antec Eleven Hundred

 

 
Overview
 

Producent:
 
Cena:
 
criteria 1
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
100 total ratings

 

Zalety


+ Solidna konstrukcja
+ Dużo miejsca dla kart graficznych i coolerów CPU
+ Beznarzędziowy montaż kart rozszerzeń, napędów optycznych i dysków HDD(3,5")
+ Przewiewna konstrukcja (* przy zastosowaniu dodatkowych wentylatorów)
+ Bogaty panel I/O (2x USB 3.0, 2x USB 2.0)
+ Możliwość ułożenia i schowania okablowania
+ Filtry przeciwkurzowe
+ Duży otwór w tacce montażowej służący do montażu chłodzenia CPU
+ Okno z pleksi

Wady


- Tylko dwa wentylatory, które nie sprawdzają się przy bardziej rozbudowanej konfiguracji
- Brak filtrów przeciwkurzowych na panelach oraz z góry obudowy


Kilka słów o teście

Podsumowanie Konstrukcja Antec Eleven Hundred na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie zwykłej skrzynki na podzespoły. Nic bardziej mylnego, bo choć obudowa zalicza się do konstrukcji Midi tower, to w środku mamy tak dużo miejsca, że obudowa wspiera standard XL-ATX (aż 9 miejsc na karty rozszerzań)! Ilość miejsca na nasze podzespoły jest imponująca, fani konfiguracji MULTI-GPU […]

4
Opublikowano 24 października 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Podsumowanie

opinia Antec Eleven Hundred

Konstrukcja Antec Eleven Hundred na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie zwykłej skrzynki na podzespoły. Nic bardziej mylnego, bo choć obudowa zalicza się do konstrukcji Midi tower, to w środku mamy tak dużo miejsca, że obudowa wspiera standard XL-ATX (aż 9 miejsc na karty rozszerzań)! Ilość miejsca na nasze podzespoły jest imponująca, fani konfiguracji MULTI-GPU będą po prostu w swoim żywiole.

System zarządzania okablowaniem jest bardzo dobry. Mamy tu liczne otwory i  uchwyty do podwiązania i ułożenia okablowania. Oczywiście same otwory są wykończone eleganckimi wkładkami. Warto wspomnieć, że tacka posiada dwa dedykowane otwory na wtyczkę EPS 8pin.

Obudowa została wyposażona w szybki i beznarzędziowy system montażu napędów optycznych, dysków HDD oraz kart rozszerzeń, co jest bardzo wygodne, ponieważ używanie śrubokręta podczas montażu zostało ograniczone do minimum.

Warto wspomnieć również, że tacka montażowa posiada bardzo duży otwór służący do montażu chłodzenia CPU bez konieczności wyciągania płyty głównej z obudowy. Pod względem wielkości Antec Eleven Hundred  zawstydza obudowy od innych producentów.

Obudowa została wyposażona w otwory do wyprowadzenia węży od chłodzenia cieczą, co spodoba się entuzjastom posiadającym tego typu „zabawki”.

Antec Eleven Hundred  została wyposażona w filtry przeciwkurzowe w miejscu montażu zasilacza oraz na przednim panelu. Szkoda tylko, że producent nie umieścił ich w innych potrzebnych miejscach. Zamocowane filtry nie zabezpieczą w pełni naszych podzespołów przed kurzem, więc musimy się liczyć z częstszym zaglądaniem do wnętrza obudowy w celu odkurzania podzespołów.

Obudowa została  wyposażona w dwa ciche, fabrycznie zamocowane wentylatory z możliwością montażu kolejnych siedmiu, które w znacznym stopniu poprawią przepływ powietrza przez wnętrze obudowy. Dwa standardowe wentylatory po jednym z tyłu i na górze to za mało, aby schłodzić bardziej rozbudowaną konfiguracje, dlatego szkoda, że producent nie pokusił się o zamontowanie dwóch 120mm z przodu obudowy – w znacznym stopniu wpłynęłoby to na temperatury podzespołów w środku obudowy.

Obudowa otrzymuje ocenę 4,5/5. Mogę ją polecić wszystkim tym, co szukają funkcjonalnej, ładnej i dobrze wykonanej „skrzynki” oraz potrzebują dużej ilości dostępnego miejsca w środku obudowy, pod tym względem Antec Eleven Hundred wypada znakomicie :), do szczęścia brakuje nam  tylko fabrycznie zamocowanych wentylatorów z przodu obudowy.

Podziękowania dla firmy Antec za wypożyczenie sprzętu do testów.

Antec logo

 

 

Spis treści: Test obudowy Antec Eleven Hundred

rafbgo
 
Osoba dłużej nie współpracuje z serwisem Tweaks.pl.


4 komentarze


  1.  

    „Znajdziemy tu trzy metalowe zaślepki zatok 5,25″, których po wyłamaniu nie przykręcimy już z powrotem na swoje miejsce”
    A pokaż mi obudowę gdzie takie metalowe zaślepki są dokręcane 😉 Niektórzy producenci w ogóle takich zaślepek nie stosują a przecież jako wadę tego traktować nie można 😉




  2.  
    rafbgo

    a gdzie napisałem w minusach że to wada 🙂 ?




  3.  
     
     
     
     
     

    Ja tylko mówię, że zwracanie na to uwagi jest już „przewrażliwieniem” 😉




  4.  
    rafbgo

    wspomniałem o tym ^^ a nie tam przewrażliwiony 😀





Dodaj komentarz


(required)