Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Sapphire Radeon RX580 Nitro+Special Edition – test wydajnej karty graficznej!

Sapphire Radeon RX580 Nitro+Special Edition – test wydajnej karty graficznej!

 

 
Opinia
 

Rating
 
 
 
 
 
4/5


User Rating
22 total ratings

 

Zalety


+wydajność w FullHD,
+bardzo dobra kultura pracy,
+8GB pamięci RAM,
+podświetlenie RGB,

Wady


-mimo wszystko cena powinna być nieco niższa,
-dość duży pobór energii,
-małe możliwości OC


Kilka słów o teście

W dzisiejszej recenzji rzucimy okiem na jeden z najlepszych modeli karty graficznej RX 580, a dokładniej Sapphire Nitro+ Special Edition. Cechuje on się między innymi podświetleniem RGB, to jednak nie wszystko co ma on w zanadrzu. Zapraszamy do lektury!

0
Opublikowano 8 września 2018 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Podsumowanie

Sapphire Nitro+ RX580 SE to bardzo dobra karta graficzna. Według naszych testów Sapphire Nitro+ RX580 SE świetnie sprawuje się w rozdzielczości FullHD. Ustawienia ultra nie są dla niej niczym strasznym. Ponadto 8GB pamięci VRAM jest dobrą perspektywą na przyszłość. Sprawia, to również że lekko tnąc detale można pokusić się nawet o ustawienie rozdzielczości 2560×1440. Bardzo ważnym elementem testowanej karty graficznej jest chłodzenie. Potrafi ono nieźle schłodzić całkiem gorący procesor graficzny jakim jest RX 580 jednocześnie przy niskim poziomie natężenia dźwięku. Co jednak z ceną? Niestety wciąż z racji na szał kryptowalutowy ceny się nie uformowały i są lekko zawyżone. Sapphire Nitro+ RX580 SE to wydatek rzędu 1420zł. Równa to się z dopłatą mniej więcej 200zł względem „cywilnej” wersji Limited Edition. Za wspomnianą wcześniej kwotę otrzymujemy podświetlenie RGB. Czy warto? Na to pytanie każdy musi sobie odpowiedzieć sam. Jeśli jednak ktoś potrzebuje karty graficznej do rozdzielczości Full HD i szuka przy tym ładnie wyglądającego modelu z podświetleniem RGB i wzorową kulturą pracy to naszym zdaniem zdecydowanie powinien rozważyć model Sapphire Nitro+ RX580 Special Edition.

 

Sapphire Nitro+ RX580 Special Edition otrzymuje od redakcji Tweaks.pl ocenę 4/5 oraz rekomendację w kategorii doskonała wydajność!

Sprzęt do testów dostarczył

Sapphire logo

Serdecznie dziękujemy!

Spis treści: Sapphire Radeon RX580 Nitro+Special Edition – test wydajnej karty graficznej!

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)