Polecane
 

Portal komputerowy » Sony Xperia X Performance – test najwydajniejszego smartfona japońskiego producenta! » Strona 6

Sony Xperia X Performance – test najwydajniejszego smartfona japońskiego producenta!

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
4.5/5


User Rating
4 total ratings

 

Zalety


+wysoka wydajność,
+elegancki wygląd,
+wysoka jakość wykonania,
+certyfikat IP65/IP68,
+sprawnie działający czytnik linii papilarnych,
+slot kart micro SD,
+bardzo dobry ekran,

Wady


-brak obsługi ładowania indukcyjnego,
-brak radia FM,
-gdzie się podziało nagrywanie filmów w 4K?


Kilka słów o teście

Nowa rodzina Xperia X składa się aktualnie z czterech modeli. Jest to Xperia X, Xperia X Compact, Xperia XA oraz Xperia X Performance. Na warsztat postanowiliśmy wziąć najwydajniejszy z nich – model Xperia X Performance. Jak najnowszy produkt Sony wypadnie w testach? Przekonamy się.

0
Opublikowano 3 listopada 2016 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Podsumowanie

Xperia X Performance to według nas świetny smartfon. Zaletą jest nie tylko (naszym zdaniem) wygląd, ale także ekskluzywne wykonanie. Jego głównym atutem jest bardzo wysoka wydajność, która nawet po długotrwałym obciążeniu spada tylko nieznacznie, co w dobie dzisiejszych procesorów jest uznawane za świetny wynik. Nie należy zapominać także o dwóch frontowych głośnikach, które grają naprawdę nieźle (jednak z nieznanych dla nas przyczyn dolny głośnik jest cichszy). Do zalet trzeba dopisać także sprawnie działający czytnik linii papilarnych oraz całkiem niezły czas działania na baterii. Xperia X Performance ma jeszcze jednego asa w rękawie, którym może zawstydzić konkurencję. Mianowicie jest to wodoodporność. Niestety nie ma produktów idealnych, i musimy przyznać, że Xperia X Performance na tym polu nie jest wyjątkiem. Dziwi nas dlaczego zrezygnowano z nagrywania filmów w 4K, skoro nawet poprzednik, ba nawet tańsze smartfony w ofercie Sony posiadają tę funkcję. Nie zrozumiały jest dla nas także brak radia FM. Niby w dzisiejszych czasach nie jest to dużą wadą, gdzie operatorzy wręcz rozdają Internet za darmo (np. z napojami, czy chrupkami). Nie możemy także zrozumieć dlaczego Sony konsekwentnie nie chce stosować w swoich smartfonach ładowania indukcyjnego. Dla typowego użytkownika wydaje się to błahostką, jednak dopóki… nie zacznie się z tego korzystać.

Sony Xperia X Performance otrzymuje od redakcji Tweaks.pl ocenę 4,5/5 oraz rekomendację w kategorii doskonała jakość i doskonała wydajność!

jakośćwydajność

Sprzęt do testów dostarczył:

sony logo

Serdecznie dziękujemy!

Spis treści: Sony Xperia X Performance – test najwydajniejszego smartfona japońskiego producenta!

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)