0
Opublikowano 8 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Administracja » Wyświetlanie czasu pracy komputera oraz daty jego instalacji
 
 

Wyświetlanie czasu pracy komputera oraz daty jego instalacjiMożesz w łatwy sposób sprawdzić czas jaki minął od uruchomienia systemu Windows, dzięki czemu nikt nie zarzuci Ci, że siedzisz na komputerze zbyt długo, jeżeli rzeczywiście niedawno go włączyłeś :).

  1. Utwórz plik wsadowy o nazwie info.bat.
  2. Kliknij na utworzony przez Ciebie plik prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybierz Edytuj.
  3. Teraz wpisz do pliku tekst:

 

plik.bat – Notatnik


@echo off
systeminfo.exe | find "Czas pracy systemu"
systeminfo.exe | find "Data oryginalnej instalacji"
echo --------------------------------------------------
echo http://www.tweaks.pl
pause

Linijka systeminfo.exe | find „Data oryginalnej instalacji” spowoduje, że dodatkowo wyświetlana będzie data z jaką system Windows został zainstalowany. Po zapisaniu pliku możesz go już uruchomić i odczyta informacje, które wyświetli.

Pobieranie danych za pierwszym razem potrwa kilka sekund dłużej niż przy kolejnych razach.

Spis treści: Wyświetlanie czasu pracy komputera oraz daty jego instalacji

Słowa kluczowe: gdzie odczytac date instalacji windows xp, jak sprawdzic date uruchomienia lumia, czas działania windows xp, jak sprawdzić datę produkcji laptopa, jak sprawdzić czas wyłczenia komputera, jak sprawdzić czas pracy komputera zdalnie, jak sprawdzić czas pracy komputera xp, datę stworzenia BIOS-u używanego komputera jak sprawdzić, data instalacji windows xp, program zliczjący czas pracy na komputerze

[Głosów:6    Średnia:3.7/5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.