0
Opublikowano 19 marca 2012 w Portal komputerowy » Oprogramowanie » Różne artykuły » Być piratem czy legalnym użytkownikiem?
 
 

Być piratem czy legalnym użytkownikiem?


Co zyskujesz będąc legalnym użytkownikiem systemu Windows XP/Vista/7?Dostęp do szerokiej gamy darmowych aplikacji oraz aktualizacji twojego systemu operacyjnego, pełne wsparcie techniczne oraz wiele, wiele innych rzeczy(np. Photo Story 3) których będąc w posiadaniu pirackiej kopii systemu nie będziesz mógł otrzymać! W systemie Windows Vista i 7 dostępne są też bardzo ciekawe dodatki takie jak Windows DreamScene czy nowe gry niedostępne standardowo z systemem.

Jakie są konsekwencje z posiadania nielegalnego oprogramowania?

Powszechnie teraz wiadomo, że coraz częściej zagląda do naszych domów tzw. „CyberPolicja” która wraz z nakazem przegląda zawartość Waszej płytoteki oraz zainstalowane aplikacje pod kątem legalności. Jeżeli takowe pirackie aplikacje/pliki zostaną znalezione a właściciel komputera nie okaże żadnego dokumentu potwierdzającego legalne nabycie tych aplikacji to komputer zostaje skonfiskowany wraz ze wszystkimi znalezionymi pirackimi płytami a nam pozostaje tylko czekać na wyrok zapłacenia wysokiej grzywny (nawet do 5 tyś zł) lub nakazu aresztowania. Po co się bać, skoro małym kosztem można stać się legalnym użytkownikiem systemu operacyjnego Windows.

Jak zalegalizować swój system?

Jest na to kilka sposobów, jednym z nich na pewno jest wybranie się do sklepu i kupienie systemu. Ale jest jeszcze „tańsza” możliwość zakupu legalnej kopii systemu.
Możesz wybrać się na stronę aukcyjną (Allegro.pl, Świstak.pl, eBay.pl) z systemami operacyjnymi i wybrać odpowiedni system dla siebie po o wiele niższych cenach niż sklepowych.
Istnieje także tzw. Zestaw „Legalizacyjny” systemu Windows XP(www.legalnywindows.pl) Link który podałem jest doskonałym miejscem gdzie można kupić taki zestaw o wiele taniej niż nowy system w sklepie.

Spis treści: Być piratem czy legalnym użytkownikiem?

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 3.5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.