4
Opublikowano 6 marca 2013 w Portal komputerowy » Wiadomości » Internet » copy.com – nowy wirtualny dysk z darmowymi 5 GB przestrzeni
 
 

copy.com – nowy wirtualny dysk z darmowymi 5 GB przestrzeni


Barracuda Networks, jeden z wiodących producentów rozwiązań bezpieczeństwa IT, rozszerza swoje portfolio i uruchamia nową usługę copy.com – wirtualny dysk do przechowywania danych. Bezpłatna wersja usługi oferuje 5GB miejsca na prywatne zasoby. Uruchomienie serwisu powiązano z promocją, w ramach której każdy zaproszony do usługi internauta bezpłatnie powiększa swój wirtualny dysk oraz dysk zapraszającego o kolejne 5GB. W wersji komercyjnej copy.com umożliwia firmom zakup nawet 500GB miejsca na dane. Copy.com wspiera systemy Windows, Linux, Mac OS X, Apple iOS oraz Android, a wkrótce także Windows Mobile.

Barracuda znana była do tej pory przede wszystkim wśród informatyków i administratorów, którzy korzystali z rozwiązań tej firmy do ochrony swoich sieci firmowych, m.in. Barracuda Spam&Virus Firewall. Uruchomienie usługi copy.com może sprawić, że z oferty Barracuda będą korzystać nie tylko eksperci IT, ale również użytkownicy indywidualni – na dodatek bezpłatnie.copy.com - nowy dysk wirtualny od Barracuda Networks

W ramach copy.com Barracuda oferuje m.in. bezpłatny dysk wirtualny o pojemności 5GB. Producent świętując uruchomienie serwisu przygotował niespodziankę. Przez ograniczony okres pojemność dysku będzie można powiększać zgodnie z zasadą – każda zaproszona do usługi osoba to dodatkowe 5GB miejsca na dane, zarówno dla zapraszającego jak i zaproszonego. To co wyróżnia copy.com wśród podobnych na rynku rozwiązań to przede wszystkim wysoki poziom bezpieczeństwa danych oraz wsparcie różnych platform systemowych. Usługa jest kompatybilna z urządzeniami, działającymi w oparciu o systemy Windows, Linux oraz Mac OSX, a w wersji mobilnej Apple iOS oraz Android. Wkrótce Copy.com będzie można obsługiwać także z poziomu Windows Mobile.

W wypadku pakietów komercyjnych copy.com daje administratorom wirtualnego dysku pełną kontrolę nad korzystającymi z niego użytkownikami lub grupami użytkowników oraz umożliwia przydzielanie uprawnień dostępu do konkretnych danych dla poszczególnych pracowników lub grup pracowników. Firmy mogą wybrać spośród trzech płatnych pakietów komercyjnych, które udostępniają 100, 250 lub 500GB wolnego miejsca. Ceny poszczególnych pakietów dla firm deklasują rozwiązania konkurencyjne, m.in.: Apple iCloud, Amazon Cloud Drive, Dropbox, Google Drive czy Microsoft SkyDrive.

– W ostatnim czasie obserwujemy rosnące zainteresowanie produktami do backupu. W szczególności dyskami wirtualnymi. Korzystając z naszych bogatych doświadczeń w tworzeniu rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa i backupu stworzyliśmy copy.com, pierwszy wirtualny dysk adresowany zarówno do użytkowników domowych, jak i firm – skomentował uruchomienie copy.com Guy Suter, general manager Barracuda Networks.

Copy.com stanowi również rozwinięcie dotychczasowych rozwiązań z portfolio Barracudy. Jedną z możliwości copy.com jest optymalizacja ruchu pocztowego wewnątrz sieci firmowej. Wirtualny Dysk można bowiem zintegrować z Barracuda Spam&Virus Firewall. Co daje takie rozwiązanie? Przede wszystkim przyspiesza przesył wiadomości zawierających załączniki – dołączane do korespondencji pliki trafiają do chmury, skąd może pobrać je odbiorca. Odciąża to serwer pocztowy, usprawniając przy tym komunikację i eliminując ewentualne ograniczenia dotyczące wagi załączników narzucane przez serwer odbiorcy.

Należy zauważyć, że z wirtualnego dysku Barracudy można skorzystać z pominięciem procedury zakładania konta. Usługa jest dostępna pod adresem www.copy.com.

Spis treści: copy.com – nowy wirtualny dysk z darmowymi 5 GB przestrzeni

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

prasowe