6
Opublikowano 19 marca 2012 w Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Pamięci masowe porady » Dysk internetowy Gmail Drive
 
 

Dysk internetowy Gmail Drive


Konta pocztowe oferowane przez firmę Google Inc. cieszą się ostatnio dużą popularnością. Zniesienie rejestracji jedynie poprzez zaproszenia spowodowało wzrost użytkowników Gmaila (Googla Mail). Cechami jakie zdecydowały o sukcesie tej usługi są pojemność skrzynki, jej szybkość oraz wygoda użytkowania. Elektroniczne konto pocztowe jest oczywiście oferowane za darmo, także w naszym ojczystym języku. Nie wszyscy jednak wiedzą że prawie 3GB przestrzeni dyskowej Gmaila można wykorzystać także w inny sposób – jako wirtualny dysk na pliki.

Gmail Drive, wirtualny dysk, dysk internetowy

Widok okna Mój Komputer z zainstalowanym Gmail Drive

Gmail Drive – pobierz, zainstaluj i używaj!

Podstawowym narzędziem jakie będzie potrzebne aby używaj Gmaila jako dysk wirtualny jest Gmail Drive. Instalacja aplikacji jest bardzo prosta. Po pobraniu plików GD dostępnych na stronie autora wystarczy kliknąć setup.exe aby już za chwilę (po zrestartowaniu komputera) móc korzystać z wirtualnego dysku Google’a. W użytku Gmail Drive nie sprawia problemów – po prawidłowej instalacji program widzimy w oknie Mój Komputer jako ikonę dodatkowego dysku. Podczas logowania podajemy login i hasło do naszego konta pocztowego Google.

Pliki wgrane na nasze konto poprzez Gmail Drive będą widoczne także poprzez webmaila. Wirtualny dysk Google akceptuje większość popularnych typów plików, m.in. *txt, *.doc, *.exe, *.zip, *.gif, *.rar, *.html i *.php. Na serwerach Gmaila możemy tworzyć również foldery zawierające pliki.

Podsumowanie
Dla wielu osób Gmail Drive z pewnością jest bardzo dobrą propozycją. Aplikacja zawiera jednak kilka błędów. Do minusów można zaliczyć niską szybkość przysyłania danych oraz zdarzające się błędy podczas wgrywania plików. Pomimo swych wad wirtualny dysk Gmaila z pewnością jest rzeczą wartą polecenia. Szczególnie, że wszystko za darmo.

Spis treści: Dysk internetowy Gmail Drive

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.