0
Opublikowano 23 czerwca 2023 w Portal komputerowy » Wiadomości » Oprogramowanie » Czym jest oprogramowanie IronWolf Health Management 3.0 i z jakimi dyskami współpracuje?
 
 

Czym jest oprogramowanie IronWolf Health Management 3.0 i z jakimi dyskami współpracuje?


Oprogramowanie IronWolf Health Management 3.0, dostępne dla dysków Seagate IronWolf i IronWolf Pro o pojemności 4TB oraz wyższych. Jest to zaawansowane narzędzie utrzymujące bezpieczeństwo Twoich danych na najwyższym poziomie, zapewniając równocześnie efektywne zarządzanie działaniem systemu serwera NAS (Network Attached Storage). Oprogramowanie oferuje niezawodne funkcje zapobiegania awariom, interwencji i odzyskiwania danych, które pomagają utrzymać system NAS w optymalnej kondycji.

Najważniejsze funkcje IronWolf Health Management (IHM)

Najważniejsze funkcje IronWolf Health Management 3.0 obejmują:

  1. Prewencja: Oprogramowanie nieustannie monitoruje warunki pracy, takie jak temperaturę, wstrząsy, wibracje, przerywane połączenia i integralność sygnału, sugerując działania zapobiegawcze, które pomagają zabezpieczyć Twoje dane i utrzymać system NAS pracujący na pełnej wydajności.
  2. Interwencja: IHM wykorzystuje adaptacyjne algorytmy do analizowania kluczowych parametrów dysku i zdrowia, takich jak transfer danych, wydajność, szybkość zapisu i odczytu oraz ogólną niezawodność. Oprogramowanie zaleca regularne wykonanie kopii zapasowej, tak aby zapobiec utracie danych.
  3. Odzyskiwanie: Wszystkie dyski IronWolf objęte są trzema latami bezpłatnej usługi odzyskiwania danych Rescue Data Recovery Services. Usługa ta oferuje 95% skuteczność w przypadku przypadkowego uszkodzenia danych lub dysku.
  4. Planowanie, przeglądanie, śledzenie: IHM jest zintegrowany z systemem operacyjnym NAS, umożliwiając planowanie każdego skanowania oraz przeglądanie jego wyników w dowolnym momencie. Oprogramowanie prowadzi również rejestr, który umożliwia wgląd w historię parametrów, równocześnie informując Cię o aktualnym stanie zdrowia dysku.
  5. Aktualizacje firmware: IHM umożliwia systemowi operacyjnemu serwera NAS na przeprowadzanie aktualizacji firmware dysków IronWolf i IronWolf Pro.
  6. Zaawansowane naprawy błędnych bloków: IHM wykonuje kontrolę danych (DST) za pomocą technologii Seagate Clean, która automatycznie naprawia uszkodzone sektory.
  7. Monitorowanie obciążenia: IHM pozwala na monitorowanie obciążenia na kompatybilnym NAS. Dzięki wykresom obciążenia, możesz na bieżąco obserwować ruch danych na swoim NAS.
  8. Kody błędów i sugestie: IronWolf Health Management dostarcza listę kodów błędów i sugeruje, co należy zrobić, aby naprawić występujące problemy. Dla każdego kodu błędu jest dostarczana sugerowana akcja.

Wszystkie te funkcje zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić najwyższą ochronę i optymalną wydajność dla Twojego systemu NAS, pomagając w zapobieganiu, wykrywaniu i naprawie problemów, zanim staną się one poważnymi zagrożeniami dla Twoich danych.

IronWolf Health Management. Z jakimi dyskami współpracuje?

Tak jak wspomnieliśmy wyżej narzędzie dostępne jest dla dysków Seagate IronWolf i IronWolf Pro o pojemności 4TB oraz wyższych. Polecane dyski:

  1. Seagate IronWolf 6TB – znajdziesz go tu: https://www.komputronik.pl/product/684864/seagate-ironwolf-6tb.html 
  2. Seagate IronWolf 8TB – znajdziesz go tu: https://www.komputronik.pl/product/635726/seagate-ironwolf-8tb.html 
Spis treści: Czym jest oprogramowanie IronWolf Health Management 3.0 i z jakimi dyskami współpracuje?

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.