64
Opublikowano 19 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows 7 » Porady » Instalacja Neostrady na Windows Vista i 7
 
 

Instalacja Neostrady na Windows Vista i 7


Premiera Windows Vista już za nami, a wraz z nią nadeszły nowe problemy. Klienci Telekomunikacji Polskiej, którzy zostali posiadaczami usługi Neostrada TP, nie otrzymali nowych krążków ze sterownikami do Windows Vista, które umożliwiają im połączenie z Internetem. Tyczy się to głównie urządzeń Thomson SpeedTouch oraz Sagem. Płyta dołączona do dokumentacji i reszty zestawu, nie spełnia swojej roli w nowym systemie firmy Microsoft. W chwili obecnej istnieje tylko jeden sposób, by ustanowić połączenie z Internetem, wystarczy wykonać następujące kroki:

 •  Pobieramy najnowsze sterowniki dla modemów Sagem (wersja x86) lub Thomson (x86/x64 [wersja 64 bitowa]).
 •  Po ściągnięciu odpowiedniego dla nas drivera, klikamy na niego prawym przyciskiem myszy, a następnie wybieramy „Właściwości” i przechodzimy w zakładkę Zgodność, gdzie ustawiamy ją w trybie pracy z Windows XP.
 1. Upewniamy się, że modem jest odłączony od gniazda USB.
 2. Wkładamy płytę, którą otrzymaliśmy razem z modemem od Telekomunikacji.
 3. Uruchamiamy instalator sterownika, poczym postępujemy z instrukcjami w nim zawartymi. Po zakończeniu procederu, konieczne może się okazać ponowne uruchomienie komputera.
 4. Podłączamy modem do gniazda USB.
 5. Przechodzimy do Panel sterowania > Sieć i Internet > Centrum sieci i udostępniania > Skonfiguruj połączenie lub sieć > Skonfiguruj połączenie telefoniczne, a następnie uzupełniamy formularz o wpisy:
  • Numer telefonu: *
  • Nazwa użytkownika: tutaj_wpisujemy_swój_login@neostrada.pl
  • Hasło: Hasło dla połączenia internetowego z umowy

  Następnie zaznaczamy opcję „Zapamiętaj to hasło”, po czym klikamy w „Utwórz”.

  Konfiguracja przebiegła pomyślnie. Teraz, aby ustanowić połączenie, wystarczy wejść w „Start > Połącz z”.

  Neostrada Windows Vista, Automatyczne łączenie się z Internetem przez Neostrade

  Automatyczne łączenie się z Internetem przez Neostradę

Spis treści: Instalacja Neostrady na Windows Vista i 7

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 3]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.