15
Opublikowano 13 marca 2012 w Portal komputerowy » Oprogramowanie » Internet » Automatyczne połączenie z Internetem w Neostradzie przez USB
 
 

Automatyczne połączenie z Internetem w Neostradzie przez USB


Ostatnio jeden z użytkowników pewnego forum odkrył, że instalacja oprogramowania dostępowego usługi Neostrada generuje sztuczny ruch na stronach WP.pl. W dodatku oprogramowanie to wcale nie ułatwia łączenia się z siecią, przeciwnie – niepotrzebnie zajmuje miejsce na pasku zadań – minimalizacja do zasobnika systemowego nie jest możliwa. W tym artykule pokaże Ci jak skonfigurować system tak, by nie trzeba było instalować dodatkowego oprogramowania od TP. Będzie możliwość włączenia łączenia się z Internetem zaraz po zalogowaniu użytkownika.

 1. Pobierz najnowszy sterownik do modemu SpeedTouch 330.
 2. Z dysku CD dołączonego do usługi Neostrada skopiuj z katalogu Phonebook plik phonebook.ini do katalogu Phonebook, który znajduje się w katalogu z pobranym sterownikiem.
 3. Zainstaluj sterownik klikając na Setup.exe.

Sterowniki do Twojego modemu są już zainstalowane w systemie. Skonfiguruj teraz połączenie internetowe.

 1. Otwórz Start | Panel sterowania | Połączenia sieciowe. Kliknij na odnośnik Utwórz nowe połączenie. Postępuj zgodnie z poleceniami kreatora wybierając odpowiednie opcje:
  Typ połączenia sieciowego: Połącz z Internetem
  Przygotowywanie: Konfiguruj moje połączenie ręcznie
  Połączenie internetowe: Połącz używając modemu telefonicznego
  Nazwa połączenia: Internet
  Numer telefonu: w tym wypadku pole jest nie ważne, podaj
  Informacje o koncie internetowym: podaj nazwę przyznaną Ci nazwę użytkownika i hasło
 2. W ekranie końcowym zaznacz „Dodaj skrót do tego połączenia na moim pulpicie”.

Teraz możesz już łączyć się z Internetem klikając na skrót na pulpicie. Tym razem obyło się bez niepotrzebnego oprogramowania Neostrady… Możesz zmienić ustawienia tego połączenia tak, aby po kliknięciu na skrót „Internet” połączenie zostawało automatycznie nawiązywane.

 1. Ponownie otwórz Połączenia sieciowe (Panel sterowania | Połączenia sieciowe).
 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy na połączenie „Internet” i z menu kontekstowego wybierz Właściwości. Zobaczysz nowe okno, w którym przejdź do zakładki Opcje.
 3. Odznacz tam: Monituj o nazwę użytkownika, hasło, certyfikat, itp. oraz Monituj o numer telefonu. Poniżej zmień próby ponownego wybierania numeru na 5, czas pomiędzy kolejnymi próbami ponownego wybierania numeru na 3 sekundy. Zatwierdź zamiany.

Teraz po kliknięci na utworzony skrót połączenie nawiązywane jest zaraz po kliknięciu „bez zbędnych formalności”.

Pozostaje jeszcze kwestia automatycznego łączenia po zalogowaniu użytkownika.

Możesz to zrobić dodając do rejestru nasze ustawienia. Jeżeli będziesz miał problemy z rozłączaniem (a jest Ci ono potrzebne) to po prostu skopiuj skrót do połączenia do katalogu C:\Documents and Settings\nazwa_użytkownika\Menu Start\Programy\Autostart.

Spis treści: Automatyczne połączenie z Internetem w Neostradzie przez USB

Słowa kluczowe: jak zainstalowac neostrade bez płyty

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 3.7]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.