0
Opublikowano 12 czerwca 2012 w Portal komputerowy » Inne » Webmastering » Integracja forum IPB z WordPress
 
 

Integracja forum IPB z WordPress


Jeśli chcemy połączyć użytkowników forum Invision Power ze skryptem blogowym WordPress (bez potrzeby zakładania nowego konta), to na pomoc przychodzi nam kilka gotowych rozwiązań w postaci wtyczek integracji. Mamy możliwość wyboru pośród bezpłatnych, jak i płatnych modyfikacji, które krok po kroku przeprowadzą proces połączenia bazy użytkowników bez potrzeby znajomości PHP i MySQL.

Bezpłatne wtyczki do integracji IPB z WordPress

IPBWI

Najpopularniejszym środowiskiem integracji z WordPress czy Drupal jest z pewnością API IPBWI, który w wersji darmowej, przy odpowiedniej wiedzy z zakresu programowania, pozwoli nam stworzyć dowolnie modyfikowalną integrację forum z portalem. Na stronie zamieszczono obszerną specyfikację oraz gotowe przykłady integracji. Warto dodać, że projekt jest cały czas rozwijany o czym świadczą kolejne wydania skryptu oraz szybka pomoc twórcy projektu na forum skryptu. Jeśli jednak nie posiadamy odpowiedniej znajomości PHP możemy skorzystać z płatnej wersji skryptu, o której napisałem w dalszej części artykułu.

IPBWI, porównanie IPBWI dla WordPress, integracja forum z portalem, forum IPB integracja

porównanie IPBWI z IPBW for WordPress

IP.Converage

Kolejnym bezpłatnym skryptem integracji jest IP.Converage w wersji, którą możemy przystosować do praktycznie każdego skryptu oraz już „gotowej” dla WordPressa. IP.C umożliwia połączenia również z innymi popularnymi skryptami jak Joomla. Do pobrania wymaga aktywnej licencji IP.Board.

Płatne wtyczki do integracji forum z WordPress

IPBWI for WordPress to najbardziej rozbudowany skrypt forum z portalem WP. Produkt wymaga zainstalowanego na serwerze ION Cube w odpowiedniej wersji, ponieważ część plików jest zaszyfrowanych (tzw. kernel, 90% skryptu jest dostępna do edycji, w tym całe IPBWI API, widżety i hook). Skrypt pobiera po instalacji około 40 MB pamięci operacyjnej. IPBWI for WordPress składa się z dwóch wtyczek – jednej instalowanej po stronie WP i drugiej na forum IPB. Instalacja ogranicza się do dwóch etapów: wysłania plików na serwer FTP w odpowiednie miejsca (w katalogu wtyczek oraz domyślnego theme) oraz konfiguracji wtyczek. Wtyczkę włączamy w panelu administracyjnym WordPress oraz instalujemy w panelu IPB. W następnym kroku ustalamy ścieżkę dostępu do forum i portalu oraz cookies wspólne dla obu CMS.

integracja forum IPB z WordPress, IPBWI ustawienia

IPBWI for WordPress ustawienia ścieżki dostępu

integracja IPB z WordPress, integracja forum z portalem

Szybka rejestracja i logowanie WordPress IPB

Wordpress SSO, forum IPB integracja

Forum IPB ustawienia WordPress SSO

IPBWI posiada szereg gotowych widżetów, które pozwalają nam przedstawić np. nowe tematy na forum, ankiety, panel użytkownika, wiadomości na portalu. Piki widżetów są niezaszyfrowane, dzięki czemu możliwa jest ich łatwa modyfikacja i dostosowanie do stylu portalu.

widżety integracji forum  zportalem, IPBWI for WordPress

Lista widżetów gotowych do integracji forum z portalem

Wtyczka kosztuje 129,00 € jednorazowo. Przez 6 miesięcy można pobierać aktualizacje skryptu bezpłatnie, po tym czasie odnowienie licencji (na 6 miesięcy) kosztuje 29 € lub korzystamy ze skryptu dożywotnio bez aktualizacji. Powiadomienia o aktualizacjach można ustawić w panelu IPBWI (Tab Core Settings) lub subskrybując kanał RSS IPBWI.com

Zalety:

  • Szybka i łatwa integracja forum z portalem, krok po kroku w dwóch instalatorach;
  • Szereg gotowych widżetów integracji forum z portalem;
  • Częste aktualizacje i wdrożenia nowych funkcjonalności;
  • Wsparcie programistyczne na forum IPBWI;
  • Otwarte API dla własnych wdrożeń i poprawek.

Wady:

  • Brak wsparcia modyfikowanego FurlTemplates.php na forum np. gdy mamy linki inaczej ustawione niż domyślnie dla forum IP.Board (łatwo można dostosować linki, ale jednak wymaga to minimalnej znajomości PHP);
  • Brak czytnika nowych artykułów z portalu w sidebar forum (sposób na czytnik opisałem na forum pomocy IPB);
  • Dość nieintuicyjna obsługa portalu IPBWI.
Spis treści: Integracja forum IPB z WordPress

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.