0
Opublikowano 19 marca 2012 w Portal komputerowy » Inne » Webmastering » Jak strona WWW może zarabiać na reklamach
 
 

Jak strona WWW może zarabiać na reklamach


Każdy kto posiada witrynę internetową zapewne zastanawia w jaki sposób znaleźć źródło dochodów na jej utrzymanie i rozreklamowanie. Aby osiągnąć ten cel potrzebni są reklamodawcy lub sponsorzy oraz wiedza która pozwoli nam zrozumieć marketing internetowy. W artykule przedstawię sprawdzone systemy Programów Partnerskich, które pozwolą każdemu z nas, w prosty i bezpieczny sposób rozpocząć marketing w Internecie, oraz zapoznam państwa z rodzajami reklam kontekstowych ich popularności i spodziewanych wyników finansowych.

Układ strony Prawidłowo skonstruowaną witryną internetową, zobaczysz na poniższym rysunku:

marketing w internecie, zarobek, e-biznes

rozmieszczanie reklam na stronie

Składa się ona z kilku paneli, o różnym zabarwieniu przedstawiającym oglądalność witryny – najciemniejszym kolorem przedstawione są elementy, które czytelnik intuicyjnie dostrzega np. zawartość merytoryczna witryny powinna się znaleźć w środkowej części ekranu. Tak skonstruowana strona internetowa daje nam spore możliwości manipulacji częściami o największej oglądalności, gdzie możemy z powodzeniem umieścić reklamy.

Hosting

Niemałą rolę ma część fizyczna naszej witryny, czyli serwer na którym umieszczony jest nasz serwis www. Wykupując hosting możemy natrafić na firmy „krzaki”, które oferują niesamowicie świetne parametry hostingu za niewielką cenę, a w rzeczywistości może się okazać, że nasz hosting częściej nie działa niż działa. Jak rozpoznać nierzetelnego usługodawcę? – wystarczy sprawdzić na jego stronie internetowej czy znajdziemy informacje o firmie np. NIP, prowadzenie zarejestrowanej działalności w KRŚ, siedziba firmy. Gdy już nasz serwis działa 24h na dobę, cieszy się zainteresowaniem internautów, oraz dobra konstrukcją zawartości witryny, możemy się wziąć za poszukiwanie źródeł reklamy, w naszym marketingu internetowym.
Oglądalność Kolejnym elementem o jaki powinniśmy zadbać, jest oglądalność witryny. Nie wystarczy treść merytoryczną strony, a ona sama się wypromuje – należy zadbać o pozycję w popularnych wyszukiwarkach internetowych np. Google itp. Poniżej znajdziesz linki, dzięki którym naszą witrynę zaindeksujemy w wyszukiwarce: rejestracja strony w Google.

Pozycjonowanie stron WWW

Następnie należy zadbać o wypozycjonowanie witryny – rzecz o tyle poważna, że ludzie potrafią miesięcznie poświęcać kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych na opiekę nad pozycją w wyszukiwarce. Pozycjonowanie to optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarek, oraz jej promocja najczęściej poprzez linki do strony zamieszczone w innych serwisach. Dobrym pomysłem jest samemu spróbować wypozycjonować stronę – jest to proces żmudny, wymagający sporej wiedzy, i niestety doświadczenia. Źle wypozycjonowana strona może przynieść odwrotny skutek do zamierzonego, jeśli więc nie czujesz się na siłach skorzystaj z usług Pozycjonerów. Są jednak sprawdzone metody pozycjonowania stron internetowych do których należą z pewnością systemy wymiany linków. Są to skrypty najczęściej PHP, które wklejamy w odpowiednie miejsca na stronie (najczęściej w stopce) i są wyświetlane na stronie w postaci linków www. My udostępniamy miejsce reklamowe otrzymujące za to punkty, które potem przeznaczamy na reklamowanie linków na innych stronach internetowych.

Warto skorzystać z najlepszych systemów wymiany linków, adresy stron:
Darmowe Pozycjonowanie

Należy uważać na nieznane systemy, które mogą znacząco obciążyć naszą witrynę www, a w linkach wystawiać spam.

Reklamy AdWords, Adsense

W zależności od zawartości witryny możemy skorzystać z różnych metod promocji serwisu począwszy od reklam w postaci banerów czy też linków w widocznych miejscach możemy skorzystać z usług „profesjonalistów” np. Google Adwords.Przy pomocy Google Adwords najszybciej trafimy do potencjalnych klientów, czy też czytelników. Adwords ma w sobie zarówno reklamy kontekstowe jak i reklamy w systemie wyszukiwawczym, aby skorzystać z Google Adwords kliknij na poniższy link:

Zarabianie w Internecie. Znakomitym sposobem pozwalającym na zdobycie źródeł reklamy, niezależnie od tego czy masz firmę, czy też nie, są światowe konsorcja usług internetowych. Mowa tutaj o Google Adsense – zaawansowanym systemie oferującym zarobek w zależności od kliknięć na linki/boxy do witryn sponsorowanych. Oferuje szeroką gamę reklam, poczynając od wyświetlenia kilku linków, linków wraz z opisami zawartości witryn, banerów graficznych aż po reklamy video. Zakres reklamy, zaawansowane raporty pozwalają nam tak dobrać elementy sponsorowane, aby znaleźć skuteczną ofertę reklamową. O uczciwości Google Adsense świadczy fakt, że za samą rejestrację w systemie, otrzymujemy kilka dolarów celem sprawdzenia czy działa podane konto bankowe w Adsense.

Systemem oferującym podobne usługi jak Google Adsense, jest polski Onet Kontekst czy WP Kontekst.

Innym systemem płatności za reklamę w tym wypadku nie od kliknięcia, ale otrzymujemy prowizję za transakcję dokonaną w danej witrynie internetowej oferuje TradeDoubler. W systemie zarejestrowane są znane firmy takie jak: Ceneo, Empik, HP, PKO i inne. Jeśli chcesz poznać zalety reklamy w TradeDoubler, wejdź i się zarejestruj: TradeDoubler.

W ten sposób przedstawiłem jak zacząć nasz marketing w Internecie, jak widzicie nie jest to rzecz trudna, lecz wymaga ostrożności w doborze naszych potencjalnych reklamodawców.

Spis treści: Jak strona WWW może zarabiać na reklamach

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.